Úvod Správy Reprezentácia Brankári Slovana vyťažení v mládežníckych reprezentáciách

Brankári Slovana vyťažení v mládežníckych reprezentáciách

Belasí počas reprezentačnej prestávky riešia príjemné starosti s brankárskymi postami v jednotlivých kategóriách.

Mladíci zo Slovana Bratislava ovládli brankárske posty v mládežníckych reprezentáciách Slovenska. Naši brankári boli nominovaní do reprezentačných výberov v kategóriách do 17, 18, 19 i 21 rokov.

Dominik Greif, ktorý v tejto sezóne odchytal všetky ligové zápasy, má svoje miesto v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Zverenci Pavla Hapala vstúpili do kvalifikácie na európsky šampionát triumfom 2:1 v Estónsku a v utorok potom privítajú Severné Írsko. Greif do piatkového zápasu nezasiahol, v ďalších dueloch sa o miesto jednotky športovo pobije s Marekom Rodákom a Adamom Jakubechom.

Frederik Valach v tejto sezóne odchytal svoj prvý súťažný duel za A-mužstvo Slovana, v pohári na ihrisku Nových Zámkov vychytal čisté konto pri triumfe 2:0. Valach má bohaté reprezentačné skúsenosti, niekoľko rokov dokonca nosil na rukáve kapitánsku pásku. Nechýbal ani v najnovšej nominácii výberu do 19 rokov, ktorý v prípravnom zápase vyhral vo Švajčiarsku hladko 3:0. Náš brankár odchytal celý duel a pripísal si cennú nulu.

V nominácii slovenskej „osemnástky“ na medzinárodný turnaj vo Švédsku (31. augusta – 4. septembra) figuruje aj Martin Trnovský, ktorý chytáva za starší dorast Slovana. Trnovský odchytal prvý duel, v ktorom Slováci podľahli Švédsku tesne 0:1.

Doplníme, že na nedávnom Bannikovom memoriáli na Ukrajine chytal za Slovensko do 17 rokov ďalší brankár belasých Viliam Hynek.

„Fakt, že hneď v štyroch reprezentačných výberoch chytajú naši brankári, ma veľmi teší. Myslím si, že je to pre Slovan dobrá vizitka. Mladí brankári v našom klube napĺňajú svoj potenciál a neustále sa zlepšujú. Uznanie patrí aj trénerom brankárov pri mládeži, ktorí sa týmto chalanom dennodenne venujú,“ povedal tréner brankárov A-mužstva Pavol Hrnčiarik. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Testom sa podrobili hráči a všetci členovia realizačného tímu.
Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.