Úvod Správy Fortuna liga Sebakritický Mareš: Takto sa hrať nedá

Sebakritický Mareš: Takto sa hrať nedá

Jakub Mareš bol po zápase v Senici napriek strelenému gólu mimoriadne rozčarovaný.

Slovanisti v Senici zbytočne stratili dobre rozohraný zápas. Podobne ako pred týždňom proti Zlatým Moravciam, aj teraz belasí veľmi rýchlo otvorili skóre. Nepridali však druhý poisťujúci zásah a to sa im v závere vypomstilo. Nepredĺžili tak víťaznú sériu so Senicou, ktorá trvala päť duelov.

Jakub Mareš bol po zápase očividne nahnevaný. Jediný strelec Slovana v tomto zápase nešetril kritikou na adresu seba i celého mužstva. „Zbytočne sme stratili dva body, takto sa hrať nedá. Všetci si musíme vstúpiť do svedomia. Kritika sa týka aj mňa, keďže v druhom polčase som mal šancu na 2:0, no v dobrej pozícii som z voleja netrafil bránu. V kabíne určite padnú aj tvrdšie slová,“ povedal český útočník.

Štandardky o individuálnej zodpovednosti

Ak by krásna strela Sekuliča zo 78. minúty zapadla do siete a nie na brvno, zrejme by si Slovan pripísal ďalšie tri body. No nestalo sa a domáci o tri minúty vyrovnali po hlavičke skúseného Blažeja Vaščáka, bývalého hráča Petržalky či Trevisa. Znovu sme inkasovali po štandardnej situácii a opäť v závere duelu, čo sa viackrát stalo v predchádzajúcej sezóne. „Stále máme problémy so štandardnými situáciami. Je to o individuálnej zodpovednosti, každý z nás si musí postrážiť svojho hráča. Musíme si to vyrozprávať, lebo toto už nie je normálne.“

Chýbal druhý gól

V Senici sa podľa očakávania hralo na jednu bránu, Senica sa zatiahla a čakala na brejky. V podaní Slovana však chýbalo viac šancí či lepší pohyb pred bránou. Príležitostí na druhý gól bolo málo a Záhoráci s množstvom mladých hráčov vycítili šancu z brejkov. „Do šestnástky letelo málo centrov, stále sme hrali len do strán a naspäť. Potrebujeme viac dynamiky, lebo takto sa hrá naozaj ťažko. V polčase sme si niečo o tom povedali, na ihrisku to však vyzeralo inak. Druhý gól nám určite chýbal, pretože by bol zrejme rozhodujúci,“ vyhlásil Jakub Mareš.

Marešov ôsmy gól v sezóne

Je pravdepodobné, že Mareš po treťom kole Fortuna ligy zostane so štyrmi strelenými gólmi na čele tabuľky kanonierov. Jakub po letnom príchode dokazuje svoje strelecké schopnosti, za Slovan dal v súťažných zápasoch už svoj ôsmy gól. „Vedel som, že príde prihrávka po zemi. Odskočil som si od brány na prednú žrď, lopta ku mne prišla a trafil som to smerom na bránu. Bolo to o správnom výbere miesta a trochu mi pomohlo aj šťastie. No z gólu sa veľmi radovať nemôžem. Po tomto zápase nemôže byť nikto z nás spokojný,“ uzavrel Jakub Mareš.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.