Úvod Správy Európska liga Trojgólový Mareš: Dúfam, že som si na Dánov ešte niečo schoval

Trojgólový Mareš: Dúfam, že som si na Dánov ešte niečo schoval

Jakub Mareš a Dominik Greif sú si vedomí kvality dánskeho súpera, no pred dnešným duelom veria v úspešný výsledok.

Slovan vyradil v prvom predkole Európskej ligy arménsky Pjunik Jerevan jednoznačne po výsledkoch 4:1 a 5:0. V 2. predkole Európskej ligy to budú mať belasí ťažšie. Dnes o 20.15 h na Pasienkoch ich totiž čaká ambiciózny dánsky tím Lyngby Kodaň.

Belasí sa proti dánskemu tímu budú môcť opierať o novú ofenzívnu krv a jej silu. V prvom stretnutí so spomínaným Jerevanom dvakrát skóroval novic Filip Hološko. V odvete ešte o jeden gól viac pridala ďalšia letná posila Jakub Mareš. Český legionár verí, že si ešte v talóne niečo nechal. „Dúfam, že som si niečo na Lyngby schoval. Nálada v tíme je pozitívna, dvojzápas prvého predkola sme zvládli spôsobom, akým sme chceli. V prvom stretnutí  proti Jerevanu sme si vypracovali dobré východisko do odvety, a aj keď sme v nej dali rýchly gól a bolo rozhodnuté, hrali sme ďalej," povedal Mareš, ktorý sa po prestupe z Ružomberka strelecky chytil. „Útočníkovi to psychicky pomôže. Nie je ľahké prísť do nového mužstva, každé hrá svojím štýlom. Som rád, že som zapadol, dal som tri góly a pomohol k postupu. Futbalista trénuje pre takéto súboje v Lige majstrov alebo Európskej lige," doplnil Mareš.

Belasí si pôjdu svojou cestou

Slovan sa však proti Jerevanu prezentoval nielen výbornou ofenzívou, ale aj zodpovednou defenzívou, ktorá medzi tromi žrďami výborne dirigoval a podržal mladý talentovaný Dominik Greif. Proti Jerevanu nemal veľa práce, ale proti dánskemu tímu, ktorý skončil v lige na treťom mieste, sa určite nudiť v bráne nebude. "Prvý zápas hráme doma. Chceme v ňom zvíťaziť. Súpera máme dobre naštudovaného dobre. My mu však chceme ukázať svoju kvalitu a silu. Vybrali sa takouto cestou, že my chceme byť na ihrisku dominantní a dnes to chceme proti Lyngby ukázať," dodal Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.