Úvod Správy Fortuna liga Hráčom sezóny Seydouba Soumah

Hráčom sezóny Seydouba Soumah

Fanúšikovia počas celej sezóny najlepšie hodnotili výkony najlepšieho strelca belasých i celej ligy.

Seydouba Soumah zavŕšil vydarenú sezónu ziskom ďalšieho individuálneho ocenenia. Fanúšikovia Slovana Bratislava zvolili guinejského reprezentanta za najlepšieho hráča uplynulej sezóny. Dvadsaťšesťročný stredopoliar, ktorý sa stal kráľom ligových strelcov a bol aj v ideálnej zostave najvyššej slovenskej súťaže, nazbieral v pozápasových anketách na oficiálnej stránke klubu iba o 41 hlasov viac ako druhý v poradí Aleksandar Čavrič. V prospech víťaza rozhodla okrem jeho výbornej produktivity (25 gólov + 4 asistencie) aj veľká vyťaženosť, veď v ročníku 2016/17 odohral spomedzi belasých tretí najväčší počet zápasov (39) a druhý najväčší počet minút (3357). Naopak, člen srbskej dvadsaťjednotky Čavrič prestúpil k belasým až v závere leta, niekoľko stretnutí vynechal aj pre zdravotné problémy a mal tak menej príležitostí na zbieranie bodov.

Celkovú tretiu priečku obsadil Hráč mesiaca november 2016 František Kubík, ktorý sa výborne udomácnil na ľavom kraji obrany víťaza Slovnaft Cupu 2016/17. Veľkej popularite u fanúšikov sa na jar tešil Milan Rundič. Autorovi krásneho úvodného gólu pohárového finále stačili aj štarty v druhej časti ročníka na zisk 962 hlasov a celkové štvrté miesto v hodnotení celej sezóny. Elitnú päťku uzatvára Joeri de Kamps, ktorý podobne ako Čavrič a Rundič belasým chýbal vo viacerých zápasoch pre zranenie.

 

Najlepší hráč ŠK Slovan v sezóne 2016/17:

1. Seydouba Soumah 1191 hlasov, 2. Aleksandar Čavrič 1150, 3. František Kubík 1083, 4. Milan Rundič 962, 5. Joeri de Kamps 934, 6. Ján Mucha 903, 7. Vukan Savičevič 894, 8. Boris Sekulič 825, 9. Tamás Priskin 815, 10. Kornel Saláta 675

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.