Úvod Správy Fortuna liga VP Ivan Kmotrík ml. narovinu: Prioritou herný prejav, dohoda s trénerom na spadnutie

VP Ivan Kmotrík ml. narovinu: Prioritou herný prejav, dohoda s trénerom na spadnutie

Viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. v exkluzívnom rozhovore na začiatku letnej prípravy pred sezónou 2017/18.

Sezóna 2016/17 sa síce skončila len pred dvoma týždňami, v ŠK Slovan sa však už všetci usilovne pripravujú na nadchádzajúci ročník 2017/18. O cieľoch v novej sezóne, prestupovej politike či budovaní kádra na nový štadión sme sa rozprávali s viceprezidentom klubu Ivanom Kmotríkom ml.

 

Môžete v úvode stručne zhodnotiť predchádzajúcu sezónu?

Pri hodnotení prevládajú pozitívne aj negatívne dojmy. Určite nie je dobré, že sme skončili druhí s vysokou bodovou stratou. Na druhej strane, hlavne v druhej polovici sezóny bolo z našej hry cítiť určité zlepšenie. Príchodom trénera Vukomanoviča sa herný prejav zlepšil a ukázal sa potenciál nášho mužstva. Po vhodnom doplnení kádra by sme mohli očakávať úspešnejšiu nadchádzajúcu sezónu.

Spomenuli ste trénera Ivana Vukomanoviča, ako sa vyvíjajú rokovania o jeho zotrvaní pri mužstve?

Angažovať Ivana Vukomanoviča bol správny ťah. S trénerom sme si veľmi sadli po ľudskej i profesionálnej stránke. Je to mladý, progresívny tréner a je dôležité, že máme totožnú víziu a filozofiu. Máme záujem o dlhodobú spoluprácu a predĺženie kontraktu s Ivanom Vukomanovičom aj jeho asistentom Vladimirom Radenkovičom je na spadnutie. Zrejme sa tak stane v najbližších dňoch, určite o tom budeme informovať. Ivan počas deviatich mesiacov preukázal, že je ochotný pracovať s hráčmi, ktorých má k dispozícii. Na rozdiel od minulých rokov, keď tréneri chceli priamo vyberať hráčov do tímu, je Ivan iný. Poskytne nám špecifikáciu hráča na pozíciu, ktorú chce doplniť, a my sa snažíme nájsť čo najvhodnejšie alternatívy.

Dostávame sa k prestupovej politike, ktorá bola v poslednom roku jednou z najčastejších otázok fanúšikov. Akou cestou sa chce Slovan uberať v najbližších prestupových obdobiach?

Musíme si priznať, že v minuloročnom letnom prestupovom období sme ešte za bývalého trénera Papavasilia urobili veľa vážnych chýb pri výbere hráčov. Naša prestupová politika skrátka nebola správna a podľahli sme emóciám. Tieto chyby chceme odstrániť a preto s niektorými hráčmi rokujeme o rozviazaní zmluvy, s ďalšími zase o potenciálnych prestupoch do iných klubov. Snažíme sa za nich nájsť adekvátne náhrady a hráčov, ktorí budú mať tú správnu motiváciu zahrať si o rok na novom štadióne. Budeme zvyšovať rozpočet určený na nákup nových posíl, čo sa prejaví v troch najbližších prestupových obdobiach. Nechceme robiť žiadne radikálne rezy, skôr sa snažíme posilniť mužstvo, vytvoriť zdravý základ a gradovať silu kádra na nový štadión.

Určite s tým súvisia aj ciele klubu v nasledujúcej sezóne 2017/18. Čo bude hlavnou ambíciou ŠK Slovan v tomto ročníku?

Pozrime sa na to reálne. Kvalifikovať sa do skupinovej fázy Európskej ligy síce nie je nemožné, no je to veľmi ťažké. Musíme prejsť cez štyri kvalifikačné kolá. V prvom a druhom predkole budeme nasadení, tie pevne verím zvládneme, a potom už bude záležať aj na žrebe, akého súpera nám pridelí. Európsku ligu berieme ako takú čerešničku na torte. Prioritou bude pre nás domáca súťaž. Nie ani tak z pohľadu športového výsledku, lebo vyhrať ligu s odretými ušami a nezaujímavým herným prejavom nemá veľký zmysel. Zameriame sa na zatraktívnenie našej hry, čím chceme prilákať divákov. Máme záujem pracovať so skupinou fanúšikov a naše kroky povedú k tomu, aby sme ich ponúkaným futbalom uspokojili. Takto chceme vytvoriť fanúšikovskú základňu, ktorá by s nami prešla na nový štadión. Určite chceme byť majstri, urobíme pre to maximum, no naším hlavným zámerom je spokojnosť našich fanúšikov. 

Ešte pred začiatkom sezóny nás čaká premiérový ročník Československého Superpohára, v ktorom sa stretneme so Zlínom. Vnímate tento zápas ako prestížnu záležitosť?

Áno, ja osobne to vnímam ako mimoriadne prestížnu záležitosť. Verím, že hráči to cítia rovnako a zabojujú o to, aby sme sa zapísali do histórie ako prví víťazi Československého Superpohára. Bol by to ďalší príjemný míľnik do bohatej histórie nášho klubu. Termín je trochu nešťastný, ale rovnaký pre obe strany, preto sa s ním treba popasovať. Na prípravu nie je veľa času, plus plánujeme ešte určité zmeny v mužstve, no urobíme maximum, aby sme získali túto cennú trofej!

Môžeme sledovať, že stavebné práce na území Tehelného pola sú v plnom prúde a jedna z tribún nového štadióna je už z diaľky viditeľná. Ako vnímate ako viceprezident klubu túto skutočnosť?

Uvedomujeme si, že príchod potenciálneho nového štadióna nie je len benefitom, ale aj záväzkom pre vedenie klubu využiť zostávajúci rok progresívne. Zostávajú nám tri prestupové obdobia, aby sme pripravili mužstvo na ten veľký deň, ktorý už niekoľko rokov očakávame. Chceme byť pripravení na nový štadión po stránke celého klubu z hľadiska zázemia, vedenia a manažmentu, aby sme fanúšikov nesklamali, ale naopak, potešili a spoločne sa radovali zo silného Slovana.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.