Úvod Správy Fortuna liga J. Mareš: Hrám srdcom a mám najvyššie ciele

J. Mareš: Hrám srdcom a mám najvyššie ciele

Nová posila belasých Jakub Mareš v exkluzívnom rozhovore bezprostredne po podpise dvojročnej zmluvy.

„Moja hlavná prednosť je, že hrám futbal srdcom. Na jedenástke roka mi vraveli, že som podobný typ ako Jamie Vardy,“ predstavuje sa útočník Jakub Mareš, ktorý je prvou posilou Slovana Bratislava pre sezónu 2017/18. Belasí získali útočníka v ideálnom futbalovom veku. Mareš má dobré rýchlostné i fyzické predpoklady, no ako tridsiatnik už využíva aj čoraz bohatšie skúsenosti. A že ich využíva výborne, o tom svedčí štrnásť strelených gólov v ročníku 2016/17.

Máš za sebou fantastickú sezónu, bol si najlepším útočníkom Fortuna ligy 2016/17. Aký je to pocit podpísať krátko po jej skončení kontrakt s najúspešnejším slovenským klubom?

Nový klub je vždy krokom do neznáma, a v tomto prípade to nie je iné. Podpis zmluvy so Slovanom vnímam ako veľkú výzvu. Uvedomujem si, do akého klubu som prišiel. Je to najznámejší klub v krajine a ešte z mladosti si pamätám, že Slovan mal v československom futbale ohromné meno. Ja mám výzvy rád a na túto sa veľmi teším. 

Mal si aj iné ponuky okrem Slovana?

Mal som veľa ponúk, keďže sa mi darilo a všetci vedeli, že mám v Ružomberku zmluvu len na rok. Ozvali sa mi z rodných Čiech, ale aj z Chorvátska, Bulharska či Poľska. Pre Slovan rozhodli hlavne vysoké klubové ambície, ktoré sa stotožňujú s mojimi osobnými cieľmi. Som cieľavedomý človek a chcem vyhrávať. Slovan dlhšiu dobu nezískal titul a chcem prispieť k tomu, aby sa to zmenilo!

Predchádzajúca sezóna bola z pohľadu štatistík najlepšia v tvojej kariére. Si v ideálnom veku, keď využívaš nielen svoje dobré rýchlostné a fyzické predpoklady, ale aj skúsenosti. Vnímaš šancu hrať za Slovan ako pomyselný vrchol kariéry?

Presne tak, som v najlepšom veku pre útočníka, keď už pri futbale využívam aj skúsenosti. Napríklad v poslednom zápase s Dunajskou Stredou sa mi herne nedarilo, no som už tak skúsený, že som si počkal na jednu akciu a dal gól. A práve o tom to je – využiť šancu, ktorá príde. Teraz v Slovane je na čase urobiť ten veľký krok a zdvihnúť nad hlavu trofej pre majstra ligy.

Na akom poste najradšej hráš a aké sú tvoje silné stránky?

Hrával som na oboch krídlach, potom podhrotovú „desiatku“ a teraz na hrote útoku. Na pozícii hrotového útočníka hrám dva roky, počas ktorých mi vyleteli hore čísla v góloch i asistenciách. Tam sa teda cítim najlepšie. Moja hlavná prednosť je, že hrám futbal srdcom. V dnešnej dobe už podľa mňa veľa takých hráčov nie je. Na jedenástke roka mi vraveli, že som typ ako Jamie Vardy – technika nič moc, ale som dôrazný, behám, kopem a hlavne hrám srdcom.

Poznáš už osobne niektorého z nových spoluhráčov?

Zatiaľ nie, v tomto idem úplne do neznáma. Včera na jedenástke roka som sa stretol so Soumim, to je asi jediné. Verím však, že do kolektívu zapadnem bez problémov. Ešte ako hráč Ružomberka som dal Slovanu dokopy tri góly, no dúfam, že žiadne podpichovačky od chalanov nebudú (smiech).

Hrával si v Sparte, ktorá má v Česku podobné postavenie ako Slovan na Slovensku. Využiješ skúsenosti, ktoré si tam získal?

V Česku som pôsobil v kluboch, ktoré hrali o čelo, okrem Sparty aj v Mladej Boleslavi či Tepliciach. Sparta je tam najväčší klub a určitým spôsobom sa pripravujem na to, že v Slovane to bude podobné.

Bola pri rozhodovaní sa o novom pôsobisku lákadlom aj Bratislava, ktorá ponúka na Slovensku najlepšie možnosti na život?

Určite áno, sedem rokov som bol v Prahe a preto som naučený žiť vo väčšom meste. Pri rozhodovaní sa zohral rolu aj fakt, že s manželkou čakáme prírastok do rodiny. Manželka je vo štvrtom mesiaci tehotenstva a preto som ani nechcel odísť niekam ďaleko. V Bratislave som už niekoľkokrát bol a páči sa mi. Momentálne riešime nové bývanie a plánujeme sa tu s rodinkou usadiť.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.