Úvod Správy Fortuna liga Koruna kráľa strelcov vďaka tvrdej drine i trénerovi

Koruna kráľa strelcov vďaka tvrdej drine i trénerovi

Seydouba Soumah si v zápase s Michalovcami vystrieľal delenú korunu pre kráľa ligových strelcov.

Tesne pred štvrť na osem v sobotu večer sa zdalo, že Seydouba Soumah zvíťazí v bitke s Filipom Hlohovským o primát najlepšieho ligového strelca sezóny 2016/17. Guinejčan mal v tej chvíli na konte 20 gólov, v Žiline sa končil zápas s Podbrezovou, v ktorom Hlohovský gólovo mlčal a zostával na kóte 19 presných zásahov. V 87. minúte však Žilinčan skóroval, a tak sa koruna kráľa strelcov po dvoch rokoch znovu rozdelila medzi dvoch hráčov. Ak však prirátame aj pohárové zásahy, tak Soumah zdolal Hlohovského pomerom 25:21.

Dvaja najlepší strelci alebo dvaja porazení? Zaujímalo nás, ako sa Seydouba Soumah cítil po dramatickom vyvrcholení boja o prestížnu individuálnu trofej. V pravidlách súťaže je definované, že v prípade, ak hráči dosiahnu rovnaký počet gólov, získavajú primát najlepšieho strelca obaja a zároveň sa medzi nich rozdelí finančná prémia. „Je to trochu zábavné (úsmev). Nemal som žiadne informácie o tom, ako sa vyvíja zápas v Žiline. Len som sa snažil, aby sme porazili Michalovce a aby som dal čo najviac gólov. Neviem, či Filipovi počas zápasu povedali, ako sa vyvíja duel v Bratislave, ale pre mňa je to trochu smola, že sa dotiahol tesne pred koncom svojho zápasu. Určite by bolo lepšie, ak by som trofej vyhral sám, a nie na 20:20 s Filipom. Zrejme to tak však je spravodlivé. Na druhej strane som rád, že som ho dostihol, keďže pred zápasom som naňho strácal jeden gól. Veľmi pekne ďakujem spoluhráčom za podporu, asi každý videl, že mi pripravovali výborné strelecké pozície,“ sprostredkoval Seydouba Soumah svoje pozápasové dojmy.

Ak spočítame góly v ligových i pohárových súťažiach, tak z porovnania Soumah – Hlohovský vychádza v sezóne 2016/17 lepšie náš hráč... „Z tohto pohľadu sa cítim ako najlepší strelec sezóny. Ak sa pozriete na štatistiky vo Fortuna lige a Slovenskom pohári, tak som dal viac gólov než Filip,“ vyhlásil guinejský stredopoliar, a oficiálne čísla mu dávajú za pravdu. Vo Fortuna lige dal Seydouba Soumah dvadsať gólov a v pohári skóroval päťkrát, čiže má na konte celkom 25 presných zásahov. Hlohovský pridal k dvadsiatim ligovým gólom iba jeden pohárový.

Súbojom s Michalovcami napísali belasí vydarenú bodku za súťažným ročníkom 2016/17. V základnej zostave dostali priestor hneď piati mladíci, ktorí sa rozhodne nestratili. Michalovce vyrukovali so sympatickým otvoreným futbalom a pomaly si začíname zvykať, že okrem Žiliny či Trenčína máme v lige ďalší tím, ktorý nechodí do hlavného mesta len brániť. „Pre nás bolo veľmi dôležité zakončiť ročník víťazne, aby sme sa pozitívne naladili pred reprezentačnými zrazmi, resp. dovolenkami. V druhom polčase súper vyrovnal, no my sme dokázali zareagovať a snáď sme fanúšikov potešili tromi gólmi.“

Úvodný gól duelu patril do kategórie najkurióznejších. Brankár Kira dostal prihrávku od spoluhráča a navonok v pokoji rozohrával približne na úrovni svojej päťky. Krížnu prihrávku však nasmeroval do napádajúceho Seydoubu Soumaha, ktorý si pripísal jeden z najľahších gólov v kariére. „Brankár už predtým urobil dve – tri chyby, ktoré som nedokázal využiť. Snažil som sa napádať rozohrávku, pretože som tušil, že podobná chyba môže prísť aj teraz. Bola to síce jeho chyba, no strelec musí byť pripravený na takúto možnosť, veď keby som tam nebehal, tak by gól nepadol,“ opísal šťastný strelec gól na 1:0. V druhom polčase zažil „Soumi“ situáciu „raz si dole – raz si hore“ zhmotnenú do dvoch minút. V 69. minúte prvý raz v sezóne nepremenil penaltu, no už o minútu si to vynahradil víťazným presným zásahom. „Niekto zo spoluhráčov v zadných radoch mi kričal, aby som mal hlavu hore, že príde ešte šanca a podarí sa mi skórovať. Prišla prakticky po minúte (smiech). Mal som loptu v šestnástke a vtedy už treba jedine strieľať. Nikdy nevieš – vystrelíš, brankár veľa nevidí, možno to niekto aj tečuje a padne gól. Podarilo sa, mal som aj trochu šťastia, ktoré patrí k futbalu.“

Po prvom zápase sezóny v Senici Seydouba Soumah vyhlásil, že z hosťovania v Kuvajte sa vrátil s čistou mysľou a chce byť maximálne prospešný pre mužstvo. Ako sám vraví, pomohol mu príchod trénera Ivana Vukomanoviča, ktorý okrem iného ovláda aj Soumahov materský jazyk francúzštinu. „Tréner mi veľmi, veľmi, veľmi pomohol. Je to človek, ktorý sa od svojho príchodu vie rozprávať s každým hráčom, ovláda veľa jazykov. Často sa spolu rozprávame a je ku mne veľmi priateľský. Sľúbil mi, že po zimnej príprave v Turecku sa vrátim na Slovensko ako iný hráč. Skutočne, v Turecku som mal výbornú prípravu a na jar sa mi darilo. Mám za sebou veľa tvrdej driny, snažil som sa čo najviac pomôcť mužstvu a verím, že sa mi to podarilo. Urobím maximum, aby som rovnako pokračoval aj v budúcej sezóne,“ uzavrel Seydouba Soumah.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.