Úvod Správy Slovan v sobotu obhajuje triumf na Víkende šampiónov v Prahe

Slovan v sobotu obhajuje triumf na Víkende šampiónov v Prahe

V sobotu sa naši chlapci predstavia v Prahe na halovom turnaji Víkend šampiónov.

V sobotu sa naši chlapci predstavia v Prahe na halovom turnaji Víkend šampiónov, kde budú obhajovať minuloročné prvenstvo. Tentokrát bude ich súperom v A-skupine domáci tím Bohemians 1905 a rival v Corgoň lige MŠK Žilina. Zápasy sa hrajú 2 x 15 min hrubého času, v play-off v prípade nerozhodného výsledku prídu na rad strely zo značky pokutového kopu.

Skupina A: SLOVAN BRATISLAVA, Bohemians 1905, MŠK Žilina
Skupina B: Sparta Praha, Slavia Praha, Slovan Liberec

Program:
10:00 Bohemians – Žilina (A)
10:40 Liberec – Slavia (B)
11:20 Žilina – SLOVAN (A)
12:00 Sparta – Liberec (B)
12:40 SLOVAN – Bohemians
13:20 Slavia – Sparta
14:30 1. semifinále A1 – B2
15:10 2. semifinále B1 – A2
15:50 o 5. miesto A3 – B3
16:30 o 3. miesto
17:15 Finále

V minulom ročníku turnaja sme najskôr v B-skupine podľahli Slavii Praha (2:3), následne sme však zdolali Liberec (5:2) a postúpili do semifinále. V ňom sme si v atraktívnom semifinále poradili s Bohemians 1905, keď po riadnom hracom čase (3:3), nasledovali strely zo značky pokutového kopu (3:2). Vo finále sme oplatili úvodnú prehru z turnaja Slavii víťazstvom 5:1. Proti svojím bývalým spoluhráčom sa hetrikom blysol Milan Ivana, ktorý sa stal spoločne so Žilinčanom Stanislavom Angelovičom s piatimi gólmi najlepším strelcom turnaja.

Pravidlá (zdroj iDnes.cz)

Ihrisko: Umelý trávnik tretej generácie s násypom ekologického granulátu o rozmeroch 48 m x 24 m. Okolo neho stoja mantinely. Bránky sú 5 m široké a 2 m vysoké. Miesto pre zahranie pokutového kopu je 9 m od stredu bránky. Rohy sa rozohrávajú z rohových priestorov.

Čas: Zápasy sa hrajú 2 x 15 min hrubého času. Zastavenie času napríklad v prípade vážneho zranenia závisí od rozhodcu.

Tímy: Mužstvo tvorí maximálne 22 hráčov, z ktorých sa na ihrisku súčasne pohybujú piati (štyria v poli a brankár). Strieda sa hokejovým spôsobom pred vlastnou lavičkou.

Tresty: Pokiaľ rozhodca udelí hráčovi za hrubý priestupok žltú kartu, potrestaný futbalista musí ísť na hráčsku lavičku a jeho tím pokračuje v zápase v oslabení. Pokiaľ v dobe oslabenia, (kedy má jeden tím na trávniku o hráča menej, dá súper gól, zvyšok trestu sa ruší. V prípade červenej karty je hráč vykázaný do šatne a o jeho ďalšom pôsobení rozhodne riadiaca komisia. Tím hrá v oslabení štyri minút a to aj v prípade, že inkasuje.

Gól: Je možné skórovať aj z vlastnej polovice. Neplatí to však pre brankára pri rozohrávaní lopty, ktorá predtým opustila ihrisko cez bránkovú čiaru, prípadne mantinel.

Štandardné situácie: Všetky voľné kopy sa rozohrávajú nepriamo. Nepriame voľné kopy zavinené v pokutovom území sa rozohrávajú z hranice pokutového územia z miesta, ktoré leží najbližšie k miestu prehrešku. Pri zahrávaní pokutového kopu musia byť všetci hráči na ploche mimo pokutového územia vo vzdialenosti najmenej tri metre od značky pokutového kopu, dokiaľ loptu neuvedie súper do hry.

Postup zo skupiny: Pokiaľ majú po ukončení súťaže dve alebo viacero mužstiev rovnaký počet bodov, rozhoduje o ich poradí v tabuľke väčší rozdiel gólov zo všetkých zápasov. Pokiaľ je aj tento ukazovateľ rovnaký, zaujme vyššie poradie v tabuľke to družstvo, ktoré strelilo v celej súťaži viac gólov. Pokiaľ sa nedá rozhodnúť ani na základe tohto kritéria, poradie v tabuľke určí žreb.

Postup v play-off: Pokiaľ v zápasoch nepríde k rozhodnutiu v normálnej hracej dobe, postupujúceho určí rozstrel zo značky pokutového kopu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.