Úvod Správy Niké liga Sedem zaujímavostí z majstrovského zápasu

Sedem zaujímavostí z majstrovského zápasu

Čo ešte priniesol titulový zápas s DAC?

V sobotu sa na Tehelnom poli výnimočne oslavovalo aj po remíze. Belasým totiž aj bod za remízu 0:0 s Dunajskou Stredou stačil na definitívne spečatenie šiesteho majstrovského titulu v rade a jubilejného tridsiateho v histórii klubu. Čo ešte okrem výsledku a titulu prinieslo sobotňajšie popoludnie na Tehelnom poli?

1. Dátumovo najskoršie potvrdenie

V rámci súčasnej úspešnej éry sme zisk titulu spečatili z pohľadu dátumu vôbec najskoršie. Doteraz sme ligu najrýchlejšie ´zavreli´ v sezóne 2018/19, keď sme v Žiline v nedeľu 14. apríla 2018 zvíťazili 3:0. Vtedy to bolo už v štvrtom kole nadstavby, teraz sa hralo piate. Avšak dátumovo v rámci daného roka to bolo predsa len o deň skôr než v roku 2018 v Žiline.

2. Prvýkrát doma

Premiérovo v rámci súčasnej éry sme majstrovskú pečiatku dosiahli doma na Tehelnom poli. V klube sme na tento scenár boli pripravení a boli sme vopred rozhodnutí, že fanúšikom určite nebudeme po záverečnom hvizde oslavovať priamo na ihrisku. A tak sa aj stalo – akonáhle rozhodca ukončil zápas, nabehli na ihrisko stovky slovanistov a slovanistiek. Hráči sa následne cez press-centrum presunuli nad tunel, z ktorého vychádzajú na ihrisko, a so šampanským sa radovali s fanúšikmi z titulu, ktorý nikdy nezovšednie... 

3. Po desiatich rokoch

V Bratislave sme titul spečatili po desiatich rokoch. Predtým sa nám to naposledy podarilo v 30. kole sezóny 2013/14, keď sme 10. mája 2014 na Pasienkoch zdolali FC ViOn 2:0 po góloch Marka Milinkoviča a Filipa Hlohovského. Symbolicky, po bezmála desiatich rokoch od tohto momentu práve ViOn definitívne vypadáva z najvyššej súťaže. Zápas vtedy na Pasienkoch sledovalo 1255 divákov. Pripomeňme si aj dobovú zostavu Slovana: Polaček – Bagayoko, Niňaj, Gorosito, Josimov – Milinkovič, Bagi (Hudák), Grendel, Mészáros (Matejka) – Peltier (Gašparovič), Hlohovský. Trénerom bol Jozef Valovič, a Dušan Galis jeho poradcom s rozšírenými kompetenciami.

4. Pauschekov siedmy, pre viacerých prvý

Ako sme vám priniesli v nedeľňajšom návrate, Lukáš Pauschek získal svoj rekordný siedmy titul, a všetky dosiahol v belasom drese. Pre viacerých hráčov to bol naopak premiérový titul v belasom i v kariére vôbec. Vo svojej prvej sezóne v mužskom futbale sa z titulu teší Nino Marcelli. Premiérovú majstrovskú radosť v kariére zažívajú Kyriakos Savvidis, Cesar Blackman Kevin Wimmer, ktorý má síce skvelý životopis vrátane pôsobenia v Tottenhame, titul mu však zatiaľ chýbal. 

5. Len Čavrič pri všetkých tituloch

Pozrime sa ešte na aktuálnu úspešnú éru, ktorú sme naštartovali prvým titulom v sezóne 2018/19. Jediný hráč, ktorý bol súčasťou mužstva počas každej z nasledujúcich sezón a prispel k všetkým šiestim majstrovským titulom, je Aleksandar Čavrič. Čaki síce od zimy nosí dres japonskej Kašimy Antlers, na jeseň sa však svojimi gólmi, prihrávkami i prácou pre tím významne podieľal na tom, čo sme v sobotu spečatili. Preto tento titul patrí plnohodnotne aj jemu. Veď na jeseň dal v Niké lige 9 gólov a na ďalšie 4 prihral, k tomu pripočítajme presné zásahy v Európskej konferenčnej lige.

6. Rešpekt medzi trénermi

Titul sme spečatili v zápase s DAC, naším tradičným rivalom. Ak by ste však čakali zo strany súpera nejaké negatívne emócie či nepríjemné pohľady, mýlili by ste sa. Hráči DAC v tuneli zagratulovali belasým k dosiahnutému úspechu, a v podobnom duchu pokračovali aj tréneri na tlačovej konferencii. Tá sa vzhľadom na naše oslavy začala o niečo neskôr. Tréner hostí Xisco Muňoz hneď po stretnutí i na tlačovej konferencii zablahoželal kolegovi Vladimírovi Weissovi st. k zisku titulu. Zaujímavosťou bolo, že po titulovom zápase smerovali všetky otázky na tlačovej konferencii len na trénera belasých. Jednoducho, Slovan bol ako majster v sobotu jasne v strede pozornosti...

7. Sezóna sa ešte nekončí

Titul síce už máme, avšak do konca sezóny zostáva päť záverečných zápasov v Niké lige. Na dvoch zostávajúcich domácich dueloch so Žilinou a Ružomberkom sme pre vás pripravili pestrý sprievodný program vo fanzóne. Okrem toho sa belasí ešte predstavia v Trnave, Dunajskej Strede a Podbrezovej. Hlavný tréner Vladimír Weiss st. hneď v sobotu avizoval, že dá viac priestoru aj hráčom s nižšou minutážou, aby mu ukázali, že chcú v Slovane zostať aj v budúcej sezóne. Motivácia teda belasým rozhodne chýbať nebude.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.