Úvod Správy Prípravné zápasy Teší sa na návrat do známeho prostredia

Teší sa na návrat do známeho prostredia

Vladimír Weiss ml. o sústredení belasých v Katare.

Vladimír Weiss ml. je od začiatku zimnej prípravy späť v tréningovej záťaži. Náš kapitán dnes spoločne s mužstvom odcestoval na sústredenie do Kataru, do destinácie, ktorú dobre pozná.

V Katare totiž strávil šesť rokov svojej kariéry, keď tam v roku 2014 zamieril z Olympiakosu. „Podmienky v Katare sú výborné. Ihriská boli už v čase, keď som tam pôsobil, v špičkovom stave. V priebehu uplynulých štyroch rokov v rámci majstrovstiev sveta pribudli ďalšie tréningové plochy, centrá či štadióny,“ povedal Vladimír Weiss ml.

Belasí sa budú pripravovať v tréningovom stredisku Aspire. „V tomto stredisku a miestnom hoteli sa pripravoval dokonca Bayern Mníchov, preto som bol až milo prekvapený, že budeme práve tam. Čaká nás nadpriemerné zázemie na trénovanie.“

Na sústredení nás čakajú súboje s dvomi domácimi klubmi – s Al-Rayyan SC, štvrtým tímom miestnej ligy, a s Al-Wakrah, aktuálne druhým mužstvom tabuľky.

Do Kataru už dlhšie prichádzajú viacerí futbalisti i tréneri, ktorí v nedávnej minulosti pôsobili v špičkových európskych ligách. „Poznám katarské kluby, s ktorými sa stretneme. Al-Rayyan je historicky najväčší miestny klub, prešli ním vynikajúci futbalisti, veľmi dlho však nevyhral ligu. Za posledné roky sa pomery síl pomenili. Na čelo sa dostali Al-Sadd, kde trénoval Xavi, spoločne s Al-Duhail, ktorý sa premenoval z Lekhwiya, kde som v minulosti hrával,“ priblížil Vladimír Weiss ml. miestne futbalové dianie a naznačil, čo by sme mohli očakávať od týchto zápasov. „Katarské tímy sa vedia dobre prispôsobiť počasiu a podmienkam. Obaja naši súperi majú dobré mužstvá, no myslím si, že pri našom súčasnom kádri sme kvalitnejší. Je to však príprava, teším sa na tie zápasy. Stále tam hrá veľa chalanov, ktorých si ešte z Kataru pamätám, a rád ich uvidím.“

Kapitán belasých je rád, že mužstvo bude najbližších desať dní pokope na sústredení. „Vždy je dobré na nejaký čas odísť. Desať dní je úplne ideálnych, týždeň je totiž málo, a dva niekedy príliš veľa. Myslím si, že realizačný tím to nastavil správne. Nachvíľu ´vypadneme´ zo štadióna a mesta, zmeníme prostredie, budeme sa koncentrovať len na prípravu a futbal. V príprave je veľmi dôležité takto mentálne trochu vypnúť a zároveň sa plne venovať tréningom. Mali by sme byť vďační, že nám klub vytvára takéto podmienky, ostatné tímy v lige zrejme až takéto možnosti nemajú. Myslím si, že chalani v kabíne si to uvedomujú a verím, že si to vážia. Ideme tam naplno makať, aby sme boli dobre pripravení na ligu i Európu,“ hovorí účastník záverečných turnajov MS 2010, ME 2016 i ME 2020. 

Vladimír Weiss ml. sa od začiatku zimnej prípravy zapojil do tréningov s mužstvom a proti Vyškovu sme ho po dlhšom čase videli späť na ihrisku. „V decembri sme sa rozhodli pre plán, ktorého sa držíme. Vtedy som už po injekciách či laseroch nechcel do konca jesene hrať, a chcel som naskočiť do zimnej prípravy. S vedomím, že keď bude všetko okej, budem pokračovať. Ak by to nebolo v poriadku, tak, priznám sa, uvažoval som, že už to ´zabalím´, keďže achilovka ma dlhé mesiace bolela a nevedel som si s tým dať rady. Zatiaľ som všetko odtrénoval, som s mužstvom, nič nebolí, no nechcem to zakríknuť. Idem odo dňa ku dňu, každý deň mi psychicky pomáha, keď sa bolesť alebo stuhnutie achilovky nevracia. Verím, že zvládnem celú prípravu, odohrám zápasy, a budem pripravený pomôcť tímu v jarnej časti,“ uzavrel 34-ročný Bratislavčan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.