Úvod Správy Dať rýchly gól a zvrátiť vývoj

Dať rýchly gól a zvrátiť vývoj

Juraj Piroska verí v úspech Slovana aj napriek nepriaznivému vývoju štvrťfinále Slovnaft Cupu.

V stredu čaká na Slovan druhý súboj štvrťfinále Slovnaft Cupu proti Senici. Momentálny stav 0:2 nahráva výrazne do kariet súperovi, no nič nie je stratené. Belasí sú pripravení bojovať.

 „Samozrejme, nečaká nás nič jednoduché. Naša stratégia je však jasná. Treba dať čo najskôr gól, zneistiť tak súpera a dotlačiť zápas do úspešného konca,“ vie ako na to Juraj Piroska.

Práve nová tvár v bratislavskom drese pozná Senicu azda najlepšie. Či zasiahne do svojho prvého pohárového súboja v drese Slovana je ešte stále otázne. „Poznám celý tím. Tréner sa rozhodne koho poslať na trávnik a určite to bude jedenásť najlepšie pripravených hráčov,“ vyjadril sa útočník belasých.

Za nepriaznivého stavu sa v postup verí ťažšie ako vo chvíľach optimizmu. Hráči si ale stále veria. „Určite verím v náš postup. Inak by som tu nemal čo robiť. Musíme dostať súpera pod tlak, a potom budeme na koni my. Pri stave 0:2 si totiž každý myslí, že už je za vodou. Pokiaľ ale dáme rýchly gól, postaví nás to na nohy,“ velí do útoku Piroska.

Aj keď bývalý hráč Senice vynechal zimnú prípravu i začiatok jari pre zranenie, na prvé štvrťfinále sa šiel pozrieť. Vie teda, že výkon Slovana musí byť diametrálne odlišný.

„Bol som na prvom zápase prítomný a viem, čo bolo zle. Sami si uvedomujeme, že na takéto výkony nemôžeme byť zvyknutí. Raz sa môže stať všeličo, no teraz musíme zabrať a uspieť. Pred nami je druhá skúška,“ zakončil Juraj Piroska.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.