Úvod Správy Slovan TV Zlaté tri body pre nás všetkých

Zlaté tri body pre nás všetkých

Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).

Vladimír Weiss st.: „Pred zápasom som hráčom povedal, že dnes by som bol spokojný aj s výsledkom 1:0. Úvod skupiny sa hrá na víťazstvo, zvlášť s takýmto súperom, ktorý nás neprekvapil, hral tak, ako sme očakávali. V prvom polčase sme neboli dostatočne silní v medzi-zónach. Inkasovali sme zo situácie, na ktorú sme upozorňovali, Frederiksberg pri nej ukázal excelentnú nohu, no mali sme tam lepšie reagovať. Vzhľadom na to, v akom sme boli stave, ma veľmi teší, že sme otočili priebeh. Nie je to ľahké, v tomto sme v Európe priam ako majstri sveta – ideme na kolená, ale vstaneme a zvíťazíme. Zvládli sme ťažký zápas, pre ľudí, ktorí vynikajúco fandili, klub, vedenie, nás všetkých. Verím, že začneme nejakú sériu, no nechcem to zakríknuť. Aj psychicky to bol náročný duel, nie je ľahké niečo vymyslieť, keď hráte stále proti desiatim pod loptou. Čakal som viac od niektorých ofenzívnych hráčov, musia pridať. Opäť sa ukázal Vladov prínos, nie všetko mu vyšlo, no už len vďaka jeho prítomnosti na ihrisku bola v tíme iná nálada. K Čakimu (Aleksandar Čavrič) sa ani nemusíme vracať, pre nás je to v ofenzíve prakticky najdôležitejší hráč. Sú to zlaté tri body za daného stavu, bez nich by sme v skupine ťažko mohli na niečo pomýšľať.

Vedome som od začiatku nedal Juraja Kucku, bez ktorého si ťažko dokážem predstaviť najsilnejšiu zostavu. Kyriakos Savvidis hral v poriadku, no mal kartu, takže tam šiel Kuco s cieľom pritlačiť v strede či dostať sa do streľby. Výborne naskočil aj Tigran Barseghjan, vie hrať futbal, bol aj trochu nahnevaný, že nehral od začiatku, no takto si predstavujem oživenie hry. Za stavu 2:1 sme súpera mohli zlomiť, tie dve brejkové situácie sme mali lepšie riešiť. Namiesto toho sme na konci takmer dostali gól, no to sme my...Na tomto pracujeme a takto to skrátka je. Klobúk dole pred mužstvom, že sa za nepriaznivého priebehu nepoložilo, a naopak, otočili sme to a máme tri body.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.