Úvod Správy Európska liga Wimmer: Mám rád loptu

Wimmer: Mám rád loptu

Kevin Wimmer pred odvetou v Limassole.

Zažil zápasy v Premier League či Bundeslige, teraz odovzdáva svoje kvality pre najúspešnejší slovenský klub. Kevin Wimmer absolvoval v prvom zápase s Arisom Limassol domáci debut v európskych pohároch. Nevedel si vynachváliť atmosféru a verí, že na priaznivý výsledok nadviažeme aj vo štvrtkovej odvete na Cypre.

Belasí v stredu ráno odlietajú na Cyprus, kde ich vo štvrtok o 19:00 SELČ (na Cypre je o hodinu viac) čaká odveta play-off Európskej ligy s Arisom Limassol. Z domáceho zápasu si vezieme jednogólový náskok.

„Dvojzápas sme začali veľmi dobre. Boli sme výborne pripravení s jasným plánom. Aj pre mňa bol pekný pocit hrať v Európe pred našimi fanúšikmi, ktorí vytvorili skvelú kulisu. Víťazstvo by bolo ešte krajšie bez inkasovaného gólu v závere, no stále máme dobrú pozíciu do odvety,“ vrátil sa Kevin Wimmer k štvrtkovému duelu.

Rakúsky stredný obranca prišiel v lete do hlavného mesta Slovenska s naozaj zaujímavým životopisom. Vyčnieva v ňom angažmán v Tottenham Hotspur, no Kevin má na konte aj veľmi slušnú zbierku štartov v nemeckej Bundeslige, konkrétne v drese 1. FC Kolín a Hannoveru.

„V Slovane sa zatiaľ cítim veľmi dobre. Už prvé dni prebiehali hladko, v tíme boli ku mne všetci priateľskí. Ako pribúdajú zápasy, tak je to stále lepšie. Páči sa mi v tomto klube i v meste, všetko je zatiaľ fajn,“ hovorí 9-násobný rakúsky reprezentant.

Medzi charakteristiky Kevina Wimmera môžeme určite zaradiť kvalitnú rozohrávku. Aj za krátky čas v belasom ukázal, že môže byť veľmi platný pri zakladaní našich akcií. „Rozohrávka vždy patrila medzi moje silné stránky. Mať loptu na kopačke, to je niečo, čo mám rád. Navyše, v Slovane je veľa kvalitných hráčov, vďaka čomu je pre mňa jednoduchšie hľadať správne možnosti pri zakladaní akcií. Ak viem takto pomôcť tímu, tak je to super.“

Belasí vo štvrtok večer zvedú bitku o historicky štvrtú účasť najúspešnejšieho slovenského klubu v Európskej lige. Čo Kevin Wimmer očakáva od odvety v Limassole? „Myslím si, že Aris sa bude hneď od začiatku tlačiť do útoku a bude sa snažiť na nás vybehnúť. Toto musíme ustáť. Potrebujeme byť koncentrovaní od prvej minúty a ustáť ofenzívnu aktivitu súpera. A keď prídu naše šance, pokúsime sa skórovať. Verím, že keď to odmakáme tak ako vo štvrtok a odohráme opäť dobrý zápas, môžeme postúpiť.“

Kevin hral na veľkých štadiónoch v Premier League či Bundeslige, teraz zažil zaplnené Tehelné pole. Atmosféra sa mu naozaj páčila. „Atmosféra bola naozaj výborná. Pre nás hráčov to bolo niečo špeciálne, ľudia nás dotlačili k ešte lepšiemu výkonu. Teším sa, že som niečo také mohol zažiť,“ uzavrel 30-ročný Rakúšan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.