Úvod Správy Pohár má iné zákonitosti ako liga

Pohár má iné zákonitosti ako liga

S trénerom Vladimírom Weissom a útočníkom Ondřejom Smetanom pred stredajším pohárovým zápasom v Senici.

Už štyri dni po víťaznej jarnej premiére s Dunajskou Stredou odohrajú futbalisti Slovana ďalší zápas, tento raz však v rámci pohárovej súťaže. V prvom dueli dohrávaného štvrťfinále Slovnaft Cupu nastúpia v stredu 7.3. o 17.30 h v Senici.

Hoci pôsobia zverenci Stanislava Grigu v najvyššej súťaži ešte len tretiu sezónu, veľmi rýchlo sa v nej zaradili medzi špičku, a tak sú ich konfrontácie s belasými čoraz prestížnejšie. „Senica má kvalitné mužstvo s výborným trénerom. Určite sa na nás dobre pripraví, tak isto ako my na ňu. Očakávam ťažký boj. Pohár chce vyhrať každé mužstvo, ktoré sa dostane do záverečných kôl aj preto, lebo je to najschodnejšia cesta do Európy. Preto ani my nič nepodceňujeme a chceme jednoznačne uspieť,“ povedal tréner obhajcu trofeje Vladimír Weiss.

Súboje Slovana so Záhorákmi boli vždy bohaté na góly, ale v stredu v Senici to môže byť inak. „Obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú z ligy, v ktorej sa často stretávajú. Pohárové stretnutia však majú iné zákonitosti ako liga. Hrá sa na dva zápasy, čomu prispôsobíme aj našu taktiku. Niekto hovorí, že nastúpiť najprv vonku je výhoda, ale ja si to nemyslím. Záležať bude na momentálnej forme. My sme v sobotu vyhrali, no Senica tiež. Uvidíme, ako to dopadne na ihrisku. Domáci určite budú chcieť skórovať, pre nás je naopak veľmi dôležité neinkasovať. Je možné, že úvod bude opatrný. Podľa vývoja sa však môže hra aj otvoriť,“ myslí si hlavný kouč belasých, ktorý bude mať k dispozícii rovnaký káder ako pri víťazstve nad DAC. „S hráčmi, ktorí majú dlhodobé zranenia, naďalej nemôžeme rátať. Niektorí chlapci mali po zápase s Dunajskou Stredou menšie zdravotné problémy, ale ich štart v Senici by to nemalo ohroziť. K dispozícii sú aj Kladrubský s Halenárom, ktorí pre žlté karty budú chýbať v nedeľu v Košiciach. O zostave sa definitívne rozhodnem až v stredu,“ poznamenal k aktuálnej situácii v mužstve Vladimír Weiss.

Stredajší duel bude špeciálny predovšetkým pre Ondřeja Smetanu. Autor dvoch gólov Slovana do siete Dunajskej Stredy bol v minulej sezóne jednou z najväčších opôr Senice, teraz sa však vráti na Záhorie v belasom drese. „V Senici som strávil fantastický rok. Mám tam veľa priateľov, s ktorými som stále v kontakte. Teším sa na nich a oni na mňa. Dúfam, že to bude dobrý zápas. Teraz som však hráčom Slovana a verím, že úspešnejší budeme my. Musíme hrať rozumne a čo najefektívnejšie využiť príležitosti, ktoré sa nám naskytnú,“ vyhlásil český útočník, od ktorého opäť očakáva nejaký gól aj Vladimír Weiss: „Proti svojim sa vždy hrá najlepšie. Na druhej strane Seničania ho dobre poznajú. Nebude to mať jednoduché, ale Ondro je kvalitný futbalista, ktorý dobre zapadol do nášho mužstva. V sobotu sa chytil dvoma gólmi, čo je pre strelca veľmi dobré. Verím, že mu to vydrží aj do ďalších zápasov.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.