Úvod Správy Fantastická spolupráca

Fantastická spolupráca

V sobotu predviedol kotol Belasej Šlachty so sektorom Mladého slovanistu fantastickú spoluprácu na Slovensku nevídanú.

V sobotu sme mali všetci možnosť sa presvedčiť, že radosť z futbalu, zo zábavy a zo Slovana sa dá vytvoriť kdekoľvek. Aj na štadióne Pasienky, kvôli ktorému mnohí z našich fanúšikov prestali chodiť na Slovan. Vyše 650 detí v rodinnom sektore vytvorilo fantastickú atmosféru spolu s asi 400 členným kotlom Belasej Šlachty.

Fanklub Belasej Šlachty pred spustením jarnej časti sezóny zorganizoval stretnutie medzi zástupcami klubu a zástupcami fanklubu, kde hlavnou témou bol projekt Mladý slovanista. Fanklubu sa tento projekt veľmi páči a prišiel s aktivitou spolupracovať vo fandení aj so sektorom Mladého slovanistu. Spolupráca sa už počas prvého domáceho zápasu osvedčila a niekoľkokrát za zápas zaznelo prekrikovanie medzi kotlom a medzi sektorom Mladého slovanistu. Fanklub Belasej Šlachty sa neúnavne staral o futbalovú atmosféru a hnal našich hráčov vpred. Mladí slovanisti z rodinného sektoru vnímali ich neúnavné povzbudzovanie a snažili sa aj oni o mohutné povzbudzovanie. A keď sektor Mladého slovanistu zakričal „Kto vyhraje dneska?“, celý kotol odpovedal „Samozrejme ŠK!“

V mene futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava ďakujeme všetkým fanúšikom Slovana, ktorí sa postarali o vynikajúcu atmosféru v sobotňajšom zápase a veríme, že tak tomu bude aj v ďalších zápasoch nášho klubu. Pretože futbal bez pravej fanúšikovskej atmosféry, nie je pravým futbalovým divadlom.

Nedá nám nezareagovať na včerajšiu tlačovú správu, ktorej autorom je tlačová agentúra SITA. Médiá, ktoré navštívili samotný zápas a zúčastnili sa aj sprievodných akcií vo Fun zóne pred samotným zápasom, sa snažili objektívne zhodnotiť nielen sprievodné akcie, ale aj atmosféru zápasu, ktorá na Pasienkoch v sobotu panovala.
Dovolíme si autora článku „Slovan unikátnym nápadom umlčal hulvátov v hľadisku“ poopraviť. Našim cieľom je ukázať deťom a mladým ľudom slovenský ligový futbal a náš klub v pozitívnom svetle, poskytnúť im možnosť aktívneho trávenia voľného času priamo na štadióne a pritiahnuť ich k športu aktívne alebo pasívne. V žiadnom prípade nebolo našim zámerom týmto projektom  prostredníctvom detí umlčať fanúšikovský kotol (ultras slovan), pretože to nie je ani v našich možnostiach a ani našim cieľom. Ak by to totiž tak fungovalo, radi si necháme tento spôsob patentovať a budeme ho aplikovať na štadiónoch v celej Európe :-).


Prinášame názory a reakcie pedagógov, ktorí sa priamo zúčastnili zápasu Slovan – DAC:

Mgr. Nataša Majerčáková – ZŠ Podzáhradná (pedagogička)
„Naša škola sa zapojila do projetku Mladý slovanista a sme nesmierne šťastní, že môžeme byť súčasťou tohto projektu. Prvý zápas dopadol fantasticky. Deti z našej školy sa už teraz tešia na ďalší zápas. Okrem atrakcií, súťaži a futbalu ich veľmi zaujal aj fanúšikovský kotol Belasej Šlachty, ktorý od prvej minúty skvele povzbudzoval hráčov. Deti medzi sebou sa už rozprávali, že aj oni chcú vedieť takto fandiť a učili sa jednotlivé pokriky od nich. Bolo to skvelé sobotňajšie popoludnie.

RNDr. Pavel Bernát – ZŠ Vazovova (zástupca riaditeľa školy)
„Tak toto sme teda nečakali. Vynikajúco zorganizovaná akcia a deti sa nás v škole pýtajú, že kedy opäť bude hrať Slovan doma. V triedach je počuť pokriky a chorále, ktoré sa naučili od fanúšikov z Belasej Šlachty. Tí boli doslova fantastickí a boli vynikajúcim príkladom pre naše deti. Tešíme sa na ďalší zápas, Slovan do toho!

Mgr. Zoltán Peczár – ZŠ Rajčianska (pedagóg)
„Boli sme aj s kolegyňou príjemne prekvapení. Nevedeli sme, čo môžeme na futbale očakávať, pretože sa toho v médiach za posledné roky veľa popísalo a najmä veľa negatívneho. Teraz mám osobnú skúsenosť, že na Slovane to v sobotu bolo fantastické. Deti sa zabávali a počas zápasu fandili. Dokonca sa prekrikovali aj fanúšikmi oproti, ktorí neustále fandili. Tešíme sa už teraz na ďalší zápas.


Mgr. Mária Imrichová – ZŠ Malokarpatské námestie (zástupkyňa riaditeľky školy)
„Ja aj spolu s ďalšími pedagógmi a rodičmi, ktorí sa zúčastnili spolu s našou školou zápasu Slovan – Dunajská sme boli veľmi nadšení z celej akcie. Mám len a len pozitívne ohlasy detí a rodičov, ktorí sa už teraz tešia na ďalší zápas. A ako sa mi páčil kotol oproti? Boli úžasní! Celý zápas skákali, spievali a fandili. Najkrajším momentom pre deti bolo, keď „ultrasáci“ zo Slovana spolupracovali s našimi deťmi a prekrikovali sa.“

ŠK Slovan Bratislava

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.