Úvod Správy Liga Majstrov Máme skúsenosti s takýmito zápasmi

Máme skúsenosti s takýmito zápasmi

Belasých čaká v stredu o 20:00 odveta 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov v Luxembursku.

Druhý súťažný duel sezóny 2023/24 rozhodne, či bude pokračovať naša cesta v kvalifikácii Ligy majstrov. Po domácej remíze 1:1 je v dvojzápase so Swift Hesper všetko otvorené. Úvodný výkop odvety 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov je v stredu o 20:00 na štadióne Stade de Luxembourg.

Informácie o vstupenkách do sektora fanúšikov Slovana nájdete TU.

Priamy prenos odvysiela televízia RTVS Šport, internetový prenos ponúkne streamovacia platforma VOYO.

Belasí dnes o 18:30 absolvovali na bezmála 10-tisícovom štadióne Stade de Luxembourg, kde svoje stretnutia hráva luxemburská reprezentácia, oficiálny tréning. Trávnik bol veľmi dobre pripravený. V Luxemburgu vládne slnečné počasie s teplotami tesne pod tridsať stupňov nad nulou.

Na otázky slovenských médií, ktoré vycestovali na zápas, odpovedali Vladimír Weiss st., hlavný tréner tímu, a Lucas Lovat, zástupca kabíny, ktorý si odbil svoju premiéru v rámci tlačových konferencií. „Sme prakticky kompletní mimo Juraja Kucku, ktorého čaká trest. K mužstvu sa pripojil Cesar Blackman, no z Panamy si priniesol malé zranenie. Po dlhodobom zranení je Adler Da Silva na približne 70 percent v tréningovej záťaži,“ povedal Vladimír Weiss st.

Vzhľadom na červenú kartu Juraja Kucku je teda isté, že v našej zostave nastane minimálne jedna vynútená zmena. Oproti prvému duelu je k dispozícii Kevin Wimmer, ktorý si odpykal kartový trest.

„Vyberieme hráčov, ktorí sú odolní v súbojoch. Musíme dať aspoň o gól viac. Náš súper nás mal dobre prečítaných, v prvom polčase sme nehrali dobre, vývoj bol úplne iný, ako sme si predstavovali. V odvete chceme hrať z tohto pohľadu aktívnejšie. Je tu aj náš protivník, dobré mužstvo s rozumným trénerom. Na papieri sme boli favorit, dnes je to 50:50, a pred nami ťažký boj,“ pokračoval šéf nášho realizačného tímu.

Belasí pricestovali do krajiny, kde je futbal na vzostupe. Netreba zabúdať, že Dudelange, ďalší luxemburský klub, s ktorým má náš protivník čo-to spoločné, hral dvakrát v skupine Európskej ligy. Aj miestna reprezentácia podáva v prebiehajúcej kvalifikácii veľmi dobré výkony, naposledy vyhrala v Bosne a Hercegovine a je v reálnej postupovej hre.

„Musíme byť rozumní vpredu a kompaktní vzadu, rovnako aj silní na lopte. Pre súpera, ktorý vie hrať futbal, je to obrovská šanca v domácom prostredí. My máme skúsenosti s takýmito zápasmi, no vždy mám rešpekt pred protivníkom. Verím, že zajtra budem mať aj šťastnejšiu ruku pri takej zostave, ktorá postúpi,“ pokračoval Vladimír Weiss st.

S belasými cestoval do Luxemburska aj Ján Mucha, ktorý rozšíril realizačný tím. „Ján Mucha bol so Slovanom už dlhšie v kontakte. Poznám ho dlhé roky. Rozšíril realizačný tím na brankárskom poste. Je emotívny človek, zažil veľký futbal, majstrovstvá sveta či veľké kluby. Verím, že prinesie sebavedomie, má emóciu, a pomôže tak našim brankárom. Azda sa to prejaví už zajtra. S Milanom Borjanom sa poznajú ešte z aktívnej kariéry. Rovnako verím, že spolu s Miroslavom Hrdinom pomôžu aj mladým brankárom, či už Adamovi Hrdinovi lebo Martinovi Trnovskému. Verím, že sa Jánovi Muchovi bude dariť a pomôže Slovanu,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Za kabínu dostal priestor Lucas Lovat. „Cítime sa dobre, sme pripravení. Prvý zápas nedopadol tak ako sme chceli, očakávame náročnú odvetu. Mali sme však 5-6 dní na dobrú prácu a prípravu, čo sa verím prejaví aj na ihrisku,“ reagoval brazílsky obranca.

Fakty z prvého zápasu

ŠK Slovan Bratislava – FC Swift Hesper 1:1 (1:1)

Góly: 25. Weiss - 22. Stolz (z 11 m)

Žlté karty: 34. Bajrič, 40. Weiss, 45. Kankava – 35. Anoff, 45. Hemkemeier, 45. Skenderovic, 62. Ekofo, 81. Akhalaia

Červená karta: 45. Kucka

Rozhodovali: Kopiievskyi – Skrypka, Berkut (všetci Ukrajina)

Návšteva: 14 470 divákov

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Lovat – Kucka, Kankava – Barseghjan (46. Savvidis), Weiss (83. Sharani), Zmrhal (46. Čavrič) - Malik (77. Tolič)

Swift: Dupire – Skenderovic, Prempeh (76. Y. Marques), Martins – Ekofo, Morren, Hemkemeier (70. O. Marques), Zeghdane – Anoff (63. Akhalaia), Stolz (76. Sacras), Nouvier (63. Ayongo)

Dôležité informácie

Odveta 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2023/24 FC Swift Hesper – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 19. júla o 20:00. Duel povedie rozhodcovská trojica z Turecka v zložení Bitigen – Sesigüzel, Savranlar.

Informácie o vstupenkách do sektora fanúšikov Slovana nájdete TU.

Priamy prenos odvysiela televízia RTVS Šport, internetový prenos ponúkne streamovacia platforma VOYO.

Parkovanie pre našich fanúšikov

Odporúčané parkovanie pre našich fanúšikov, viď mapka

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.