Úvod Správy Niké liga Čavrič: Toto je sila nášho mužstva

Čavrič: Toto je sila nášho mužstva

Aleksandar Čavrič po víťazstve v Žiline.

Reklama na futbal. Aj tak by sa dal označiť zápas Slovana v Žiline. Atraktívny duel priniesol šesť gólov, veľa šancí i zaujímavých momentov. Belasí si spod Dubňa odviezli mimoriadne dôležité tri body po víťazstve 4:2.

„Bol to fyzicky veľmi náročný zápas, tak ako vždy v Žiline. Vedeli sme, že musíme byť takticky kompaktní. Čelili sme súperovi, ktorý hrá kombinačne a otvorene, čo vás núti veľa behať. Duely so Žilinou bývajú vždy zaujímavé, a tento nebol iný. Našťastie, dali sme viac gólov než oni a zaslúžene si vezieme domov tri body,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Belasí majú na konte okrúhlych 60 bodov a k Dunajskej Strede sa priblížili na jediný bod. Aj v tomto kontexte je teda triumf zo Žiliny veľmi dôležitý. Naše mužstvo sa k trom bodom prepracovalo umnou taktikou, keď si počkalo na svoje momenty a udrelo z brejkových situácií.

Aleksandar Čavrič takto pri góle na 2:0 prešprintoval žilinského obrancu a nezadržateľne zakončil do siete. V druhom polčase strelil náš víťazný gól, keď mu Vladimír Weiss ml. prihral ideálne pred bránu. „Páči sa mi, keď hrám na poste útočníka. Verím, že som odviedol dobrú prácu a pomohol mužstvu,“ uviedol šťastný strelec. Čaki má v lige na konte 12 gólov, vo všetkých súťažiach sa v tejto sezóne strelecky presadil celkom 21-krát.

Naše mužstvo zvládlo v Žiline aj náročné chvíle. Prišli sme o náš dvojgólový náskok, no ten sme si po dvoch parádnych akciách kapitána Vlada Weissa dokázali prinavrátiť. „Toto je sila nášho mužstva. Aj keď si ľudia po vyrovnaní na 2:2 možno mysleli, že sme dole, tak my sme sa znovu zdvihli. Opäť sme to dokázali, nie prvýkrát v tejto sezóne. Veľmi sa tešíme,“ pokračoval Aleksandar Čavrič, ktorý ocenil aj prínos nášho kapitána. „Vlado hrá fantasticky, celý rok nás ťahá dopredu a je správny kapitán v kabíne i na ihrisku. Som rád, že ho máme.“

Bitka o titul pokračuje. Už v piatok o 20:30 vyzveme na Tehelnom poli v ligovom derby Trnavu. Vstupenky sú od 8 eur v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1275/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.