Úvod Správy Pripravený pomôcť mužstvu

Pripravený pomôcť mužstvu

Erik Čikoš sa v súboji proti Dubnici vrátil na trávnik, verí, že tento raz natrvalo.

Zimná príprava sa nechcene predĺžila pre nespôsobilý terén a rozmary počasia. Slovan neváhal využiť túto príležitosť na pridanie dvoch prípravných stretnutí. V prvom z nich si poradil s Dubnicou jasným rozdielom 3:0.

Na trávniku sa opäť objavil i Erik Čikoš, ktorého v aktuálnej sezóne stále obchádzajú chmáry zranenia. „Oproti zápasu s Györom som sa cítil výborne. Vtedy sa mi trošku obnovilo zranenie, no proti Dubnici som sa cítil na ihrisku naozaj dobre. Dosť mi pomohlo i to, že sme hrali na umelej ploche. Predsa len, je to o poznanie lepší terén ako bol v Maďarsku,“ vyjadril sa talentovaný obranca.

Z tímového hľadiska sa dá na súboj s druholigistom pozerať z dvoch pohľadov. Na jednej strane je výborný výkon v druhom polčase, no z prvého dejstva ešte bolo cítiť, že je čo dolaďovať.

„Prvý polčas bol horší. Vytvárali sme si málo šancí na to, že sme hrali so súperom z druhej ligy. Koncovka bola tiež veľmi slabá. V druhom dejstve to už bolo omnoho lepšie. Dubnica menej behala a viac kazili, čím sme sa my dostávali do streleckých príležitostí a tri z nich sme aj premenili. Sumárne môžeme povedať, že to mohlo byť aj lepšie, ale napokon sme to zvládli,“ zhrnul Čikoš.

Do začiatku jarnej časti teda zostáva odohrať ešte jeden prípravný duel so Sencom. Ako vyzerá herná pripravenosť tímu Čikoš vyjadril slovami: „Na tréningu to vyzerá výborne. Príchod trénera Weissa sa začína prejavovať aj v našom hernom štýle. Ešte jedno – dve stretnutia a bude to super.“

Opäť fit

Zranenie v úvode prípravy vystrašilo nie len hráča, ale aj celý realizačný tím. Pokiaľ by sa Čikošovi obnovili problémy z jesene, mohol mať po sezóne. Zdá sa však, že napokon je všetko v poriadku.

„Bolo to dlhé zranenie. Najprv som si nemyslel, že to bude až také vážne. Napokon sa z toho vykľula dlhá pauza a futbal mi už veľmi chýbal. Teraz sa ale cítim fit a som pripravený na ligu,“ vyjadril sa Erik Čikoš a na margo druhej maródky doložil: „Trošku som sa zľakol a mal som i väčší rešpekt v súbojoch. Po piatich dňoch som však bol opäť v tréningovom tempe a to je super.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.