Úvod Správy Hrať za Slovan splnením sna

Hrať za Slovan splnením sna

Skúsený brankár Pavel Kováč verí, že s Matúšom Putnockým vytvoria dobrú dvojicu.

Slovan vstupuje do jarnej časti s niekoľkými novými tvárami. Jednou z nich je aj skúsený brankár Pavel Kováč. Medzi corgoňligovými žrďami má už svoje odchytané, no pôsobenie v majstrovskom klube považuje za veľkú motiváciu a zároveň výzvu.

„Hrať za Slovan bolo vždy mojim snom. Je to pre mňa ocenenie za vykonanú prácu. Predsa ide o najväčšie mužstvo na Slovensku,“ vyjadril svoj obdiv voči novému pôsobisku ostrieľaný brankár.

V prípravných stretnutiach sa dvojica gólmanov pravidelne strieda. Na jeseň dostali v bránke priestor obaja kandidáti, či to tak bude i v druhej časti ligového ročníka je zatiaľ neznáme.

„Chcel by som chytať. Na to som do mužstva predsa prišiel. Som pripravený na každú pozíciu, ktorú pre mňa tréner pripraví. Každopádne som si istý, že nám to s Matúšom Putnockým pôjde a vytvoríme skvelú brankársku dvojicu,“ znie odhodlaný tón Pavla Kováča.

Situácia na brankárskom poste bola pred začiatkom sústredenia na juhu Európy hektická. Či sledoval Kováčove výkony pred jeho príchodom tréner Weiss hráč nevie. Jedno je však isté -  na novom pôsobisku sa chce ukázať v čo najlepšom svetle.

„Kto požiadal o moje služby je úplne nepodstatné. Som šťastný, že môžem byť v tíme,“ vyjadril sa 37-ročný veterán a doložil: „Ani na chvíľu som nerozmýšľal nad tým, či ponuku vezmem alebo nie. Zavolal mi pán Kašpar a opýtal sa ma, či by som bol ochotný pricestovať za A-mužstvom do Španielska. Neváhal som ani sekundu, zbalil som si veci a už som bol v lietadle.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.