Úvod Správy Európska liga Sebavedomie, nádej, viera

Sebavedomie, nádej, viera

Belasí dnes o 18:45 vyzvú FC Bazilej.

Veľký európsky večer je tu. Belasí dnes o 18:45 vyzvú v osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA FC Bazilej. Po remíze 2:2 z prvého zápasu vo Švajčiarsku je všetko otvorené.

V predaji zostávajú posledné voľné vstupenky. Pokladnica bude otvorená od 14:00, online predaj prebieha na https://ticketmedia.sk/performance/1200/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-BASEL-1893

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Belasí včera napoludnie absolvovali tlačovú konferenciu, a popoludní oficiálny tréning v stredisku x-Bionic v Šamoríne.

Na tlačovej konferencii bol médiám k dispozícii Boris Kitka, asistent hlavného trénera. Vladimír Weiss st. chýbal zo zdravotných dôvodov, dnes už však bude z lavičky viesť belasých. „Vlado bol posledné dva dni (pondelok a utorok) chorý. Aj ja som to prekonal, bol som 4-5 dní mimo. Na zápase však už určite bude s mužstvom,“ vysvetlil Boris Kitka.

Po treste za tri žlté karty sa vracia Jaba Kankava, ktorý chýbal v Bazileji. Aj ostatní hráči by mali byť k dispozícii. S belasými popoludní trénoval aj Vladimír Weiss ml., ktorý vynechal ligový duel so Žilinou.

„Mali sme jednu-dve menšie virózy, no vyzerá to tak, že všetci hráči z európskej súpisky budú na zápas zdraví a k dispozícii. Hráči naplno trénujú a káder je kompletný.“

V Bazileji sa zrodila remíza 2:2, keď belasí dvakrát dotiahli náskok súpera. V prípade akejkoľvek remízy po riadnom hracom času (bez ohľadu na skóre) by nasledovalo predĺženie, prípadne rozstrel zo značky pokutového kopu. Ten, kto dnes vyhrá, postúpi.

„Mužstvá sa dobre poznajú, môžeme vychádzať z analýz z posledných troch vzájomných duelov. Musíme si ustrážiť vstup do zápasu, ktorý sme mali v Bazileji zlý. Vieme, že súper vie byť smrtiaci v prechode dopredu, má rýchlych útočníkov. Hráme doma, čo je na jednej strane výhoda, na tej druhej si musíme ustrážiť emócie a byť trpezliví v ofenzívnej fáze,“ pokračoval Boris Kitka.

Čaká nás veľký pohárový večer, pre Slovan najväčší európsky pohárový zápas za viac než 50 rokov. Všetci vieme, čo je v hre. „Ako psychologickú výhodu vnímam fakt, že sme pritiahli plný štadión. Publikum nám už viackrát dodalo posledných 10 či 15 percent, ktoré by inak chýbali. Ľudia dali hráčom sebavedomie, nádej, vieru. Toto môže byť dnes kľúčové. Hráči výsledkom z Bazileja pozvali ľudí na dnešný zápas, ktorý je veľký nielen pre Slovan. Stojíme pred dôležitým zápasom, ku ktorému nás priviedla tvrdá práca. My tréneri to hráčom prajeme a želáme, pretože celú európsku cestu si od leta tvrdo odmakali, kým sme sa dostali až sem,“ uzavrel Boris Kitka.

Kašia: Poďme na to!

Kabínu zastupoval na tlačovej konferencii Guram Kašia, jeden z našich najskúsenejších hráčov. „Po Žiline sme mali v kabíne otvorenú a úprimnú debatu. Držíme si dobrú atmosféru. Vieme, o čo s Bazilejom hráme, netreba ani hovoriť o motivácii. Plný štadión je sám o sebe motiváciou. Poďme na to,“ odhodlane vyhlásil kapitán gruzínskej reprezentácie.

Dôležité informácie

Odveta osemfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava – FC Bazilej 1893 sa začína vo štvrtok 16. marca o 18:45. Duel povedia dánska rozhodcovská trojica Kehlet – Hummelgaard, Skytte. K dispozícii bude aj systém VAR.

V predaji zostávajú posledné voľné vstupenky. Pokladnica bude otvorená od 14:00, online predaj prebieha na https://ticketmedia.sk/performance/1200/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-BASEL-1893

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame aj návod, ako si uplatniť predkupné právo.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
Zápas s Komárnom odohráme v sobotu v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.