Úvod Správy Pomôcť sebe i mužstvu

Pomôcť sebe i mužstvu

Nika Piliev by svoju ďaľšiu kariéru rád spojil so Slovanom.

V poslednom prípravnom zápase pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy dostal Nika Piliev príležitosť od začiatku stretnutia. Počas týchto štyridsiatichpiatich minút zahrával rohové kopy z ľavej strany, na kopačke mal aj jednu gólovú príležitosť.

„Hralo sa mi lepšie ako vo svojom prvom zápase, predsa len som v mužstve už trochu dlhšie. V sobotu však hralo dobre celkovo celé mužstvo,“ neskrýval spokojnosť mladý legionár.

Nika dostával počas prípravy dostatok príležitostí a na otázku, či je s jeho hrou spokojný aj tréner Weiss iba s úsmevom skonštatoval: „Ja neviem. To sa musíte spýtať jeho. Keď som sem prišiel, tréner Weiss mi iba povedal, aby som hral futbal tak ako viem, aby som mohol pomôcť mužstvu i sebe a aby nám to, pochopiteľne, prinášalo úspech,“ pokračoval mladučký Rus.

V slovenskej lige sa legionári z Ruska neobjavujú často, Piliev však mal o Slovane dostatok informácií. „Sledoval som účinkovanie Slovana v Európskej lige, vedel som, že idem do dobrého mužstva.“

Hráči si veľmi pochvaľovali sústredenie v Španielsku a slovami chvály nešetril ani Nika Piliev. „Na sústredení bolo super, mali sme výborné tréningy i podmienky. Bol to pre mňa jednoducho zážitok.“

Dvadsaťročný ofenzívny futbalista by v Slovane veľmi rád zotrval. Možnosť obliekať si dres slovenského majstra považuje za výzvu a možnosť na kariérny rast.

„Bolo by pre mňa krokom vpred, ak by som zostal v takomto mužstve. Bola by to pre mňa veľká šanca naďalej sa rozvíjať. Veľmi rád by som tu zostal čo najdlhšie. Navyše, páči sa mi aj Bratislava. Je to veľmi pekné mesto, ľudia sú tu príjemní,“ vyslovil svoje želanie jeden zo šiestich legionárov v mužstve.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Príďte sa poďakovať hráčom a osláviť s nimi piaty majstrovský titul v rade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým organizačným informáciám.
Sobotňajšie majstrovské oslavy na Tehelnom poli potrvajú od popoludnia až do neskorého večera.

Neprehliadnite

Vychutnajte si video z majstrovských osláv belasých.
Rekordná návšteva na Tehelnom poli
Príďte sa poďakovať hráčom a osláviť s nimi piaty majstrovský titul v rade.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.