Úvod Správy Európska liga Súpiska belasých na jarnú fázu Európskej konferenčnej ligy

Súpiska belasých na jarnú fázu Európskej konferenčnej ligy

Na našej súpiske sú aj tri posily.

Účastníci vyraďovacej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA museli do štvrtka 2. februára podať svoje súpisky na jarné zápasy. UEFA potvrdila súpisku belasých, na ktorej nastalo oproti jeseni niekoľko zmien.

Ak si na webe UEFA pozriete zoznam klubov, ktoré sú ešte v hre v Európskej konferenčnej lige, nájdete ŠK Slovan Bratislava medzi účastníkmi osemfinále, a to v pestrej spoločnosti – popri nás sa priamo do tejto fázy kvalifikovali kluby ako West Ham United, Villarreal CF či OGC Nice.

Kluby mohli na tzv. A-list dopísať oproti jesennej súpiske troch hráčov. Na našej európskej súpiske sa teda nachádzajú všetky tri posily, ktoré sme predstavili počas týždňa – obranca Maudo Jarjué a útočníci Malik Abubakari Sharani Zuberu.

Z našej jesennej súpisky vypadlo celkom šesť mien – konkrétne Myenty Abena, David Hrnčár, Ibrahim Rabiu, Alen Mustafič, Eric Ramirez a Ivan Šaponjič.

Nižšie vám ponúkame tzv. A-list, na ktorom sa nachádza 21 hráčov. Klub môže pred jednotlivými zápasmi doplniť súpisku hráčmi z tzv. B-listu, na ktorom sa však môžu nachádzať len mladí futbalisti (narodení po 1. januári 2001), ktorí doteraz strávili v klube prinajmenšom dva roky. Na tzv. B-liste pre európske zápasy teda stále môže byť stredopoliar Filip Lichý, brankár Branislav Chudík či obranca Alexander Tóth.

Už počas jesennej fázy neboli na súpiske hráči, ktorí sa zotavovali z dlhodobých zranení, čiže brankár Michal Šulla a stredopoliar Dávid Holman.  

Vstupenky na domáce osemfinále Európskej konferenčnej ligy (štvrtok 16. marca na Tehelnom poli) sú v predaji na https://ticketmedia.sk/performance/1200/OSEMFINALE-EUROPSKEJ-KONFERENCNEJ-LIGY-UEFA

Európska súpiska belasých

Brankári: Adrián Chovan, Adam Hrdina, Martin Trnovský

Obrancovia: Vernon De Marco, Maudo Jarjué, Guram Kašia, Richard Križan, Lucas Lovat, Jurij Medveděv, Lukáš Pauschek

Stredopoliari: Uche Agbo, Tigran Barseghjan, Giorgi Čakvetadze, André Green, Jaba Kankava, Juraj Kucka, Vladimír Weiss ml., Jaromír Zmrhal

Útočníci: Malik Abubakari, Aleksandar Čavrič, Sharani Zuberu

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ako hrali naši mladíci?
Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.