Úvod Správy Prípravné zápasy Futbal ako vášeň

Futbal ako vášeň

Guram Kašia nielen o prebiehajúcej zimnej príprave.

Belasí pokračujú v zimnej príprave, keď v pondelok i utorok trénovali dopoludnia i popoludní. Guram Kašia ako jeden z najskúsenejších hráčov kladie na toto obdobie veľký dôraz. Nevie sa už dočkať, keď opäť nastúpi pred našimi fanúšikmi na Tehelnom poli.

Kapitán gruzínskej reprezentácie sa nevedel dočkať, kým sa opäť roztočí futbalové dianie na Tehelnom poli. „Voľné chvíle som strávil s rodinou, trochu som aj pocestoval. Doma som bol rád, no vždy sa deje to, že po 2-3 týždňoch vám začne chýbať vaša práca. V mojom prípade navyše futbal nevnímam ako prácu, ale ako svoju vášeň. O to viac som sa tešil, nech už opäť začne ten rytmus – ranné nadšenie z tréningu a vzrušenie zo zápasov,“ hovorí Guram Kašia.

Belasí sú naďalej ubytovaní v Rusovciach, na tréningy využívajú ihriská s umelou trávou na Kalinčiakovej alebo Pasienkoch. Kým uplynulý týždeň boli dopoludnia na programe aj čisto bežecké tréningy, od pondelka sa belasí presunuli viac na ihrisko.

„Behanie v lesíku v Rusovciach bolo výzvou, nemám naň úplne pekné spomienky (smiech). Zimná príprava naozaj nie je naším najobľúbenejším obdobím sezóny,“ usmial sa Guram, ktorý však jedným dychom doplnil. „Trénujeme dvakrát a niekedy aj trikrát denne – vtedy sú to dva tréningy na ihrisku a jeden v posilňovni. Dostávame zabrať, no vieme, že dobrá príprava je nesmierne dôležitá. Počas roka v rýchlom slede zápasov už na tieto veci nebude čas. Miestami sa dostávame mimo komfortnej zóny, no práve tam sa dejú najlepšie veci. Chceme nadviazať na vydarenú jeseň, a práve tieto dni sú kľúčové, aby sme tento cieľ naplnili.“

Guram Kašia patrí k našim najskúsenejším, no zároveň aj najviac vyťaženým hráčom. Na jeseň si pripísal 23 súťažných štartov, na ihrisku strávil 2065 minút a strelil 4 góly. Spomedzi jeho presných zásahov bol jeden víťazný (doma s Podbrezovou), ďalší nás v súboji s Pjunikom naštartoval za parádnym obratom skóre.

„Čím starší ste, tým viac potrebujete pracovať pre svoje telo a nakopnúť svoj metabolizmus. K tomu treba pridať dostatok kvalitného spánku a životosprávu. Ako 35-ročný musím pracovať tvrdšie než pred dvanástimi-trinástimi rokmi. Teším sa, že celý tím tvrdo maká a ide za spoločným cieľom,“ vyhlásil rodák z Tbilisi.

Aj keď sme ešte len v polovici januára, tak návrat súťažného futbalu sa postupne blíži. Veď v sobotu 4. februára nás čaká dohrávka pohára v Banskej Bystrici, a o týždeň neskôr aj prvé jarné ligové kolo v Dunajskej Strede. Nedá sa poprieť, že oči všetkých slovanistov smerujú aj k 9. a 16. marcu, keď sa hrá osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Na domácu odvetu zostáva v predaji posledných 5 000 vstupeniek.

„Zrejme robíme niečo dobre. Ľudia sa v európskych zápasoch vrátili na štadión a boli fantastickí. Ak ste fanúšikmi Slovana, tak ste na jeseň zažili veľa dramatických momentov. Práve o tom to však má byť, toto ľudí teší a prináša vzrušenie. Verím, že fanúšikovia budú vo väčšom počte chodiť aj na ligu, aj v nej potrebujeme ich podporu.“

Guram Kašia po tom, ako dosiahol métu 100 reprezentačných štartov, hovoril o svojej ďalšej veľkej motivácii a túžbe. Tieto slová potvrdzuje aj na začiatku nového roka 2023. „Stále som hladný a chcem víťaziť v malých hrách na tréningu i v zápase. Som veľmi súťaživý, aj na tréningoch pravidelne vyzývam spoluhráčov (úsmev). Stále mám pred sebou veľkú motiváciu, v Slovane i v reprezentácii. Teším sa na to, čo tento rok prinesie,“ uzavrel skúsený Gruzínec.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.