Úvod Správy Juniori Teší individuálny i tímový progres

Teší individuálny i tímový progres

Hodnotenie jesene v podaní belasej juniorky.

Naša juniorka zažila najlepšiu jeseň za dlhé roky. Zverenci Vladimíra Gálu zimujú v II. lige na výbornom šiestom mieste. Bilancia belasých je nasledovná – 8 víťazstiev, 2 remízy, 7 prehier, skóre 24:27 a zisk 26 bodov.

Jesennú časť sme hodnotili v rozhovore s trénerom Vladimírom Gálom.

Ako by ste zhodnotili jeseň v podaní belasej juniorky?

Naše tabuľkové postavenie i herné účinkovanie vnímam ako dobré vysvedčenie pre nás všetkých. Nesmierne sa teším z individuálneho napredovania hráčov a tímového progresu z pohľadu herného prejavu. Mali sme aj slabšie momenty, najmä v niektorých domácich zápasoch. Vzniknuté nedostatky chceme v tréningovom procese postupne odstraňovať. Potešili výkony a víťazstvá v ťažkých vonkajších dueloch. Hrali sme smelšie, boli sme lepší čo sa týka finálnej fázy a efektivity. Súperi, ktorých sme vonku zdolali, možno nepočítali až s takým odporom z našej strany, čo sme využili v náš prospech a dosiahli sme niekoľko veľmi cenných bodových ziskov.

Trénerského žezla v belasej juniorke ste sa ujali začiatkom roka 2021. Zámerom projektu tímu do 21 rokov je dávať priestor končiacim hráčom z dorastu, prípadne aj priamo tým najtalentovanejším dorastencom, aby tak získavali prax v mužskom futbale. Vyšiel na jeseň aj tento zámer?

Zmyslom nášho úsilia je zapojiť týchto mladých hráčov. Mladíci ako Nino Marcelli či Maximilián Marko, ktorí nastúpili na jeseň za juniorku, môžu ešte dva roky stráviť aj v doraste. Marcelli zažiaril výkonom v Šamoríne, kde dal krásny gól, škoda, že ho potom pribrzdilo zranenie. Marcelli by mal byť na zimnú prípravu v poriadku, je to talentovaný a perspektívny hráč. V priebehu uplynulých dvoch rokov sme sa presvedčili o tom, že druhá liga je pre mladých futbalistov náročná, no práve o to ide, aby tí hráči získavali skúsenosti a plynule prešli z dorastu medzi mužov. Napríklad Matúš Koseček a Martin Kušnír boli v doraste dominantní, teraz však prišli medzi skúsenejších hráčov a čelia starším protivníkom, no práve to ich môže posunúť dopredu. V kádri máme aj ostrieľanejšie mená ako Samuel Habodasz, Gabriel Hornyák č i Samuel Antálek, ktorí tiež výkonnostne veľmi dobre zapadli. Pochvalu si však zaslúži celý tím. Mužstvo má svoju tvár, vieme aj o chybách. Naším hlavným cieľom je však uľahčiť mladíkom z našej akadémie prechod do mužského futbalu. 

Päť z ôsmich víťazstiev ste dosiahli vonku – naplno ste bodovali v Žiline, Myjave, Považskej Bystrici, Košiciach i Šamoríne. Naopak, doma ste podľahli Dolnému Kubínu či Rači zo spodných priečok tabuľky. Kde hľadať dôvod lepšej vonkajšej bilancie než tej domácej?

Netreba zabúdať, že po troch kolách sme mali 9 bodov, pričom sme doma zdolali Petržalku a Trebišov. Boli sme lídrami ligy a aj súperi sa na nás začali inak pozerať, viac pripravovať. My sme chceli hrať odvážnejšie smerom dopredu, čo sa nám darilo. Ťažko povedať, čím bolo spôsobené, že sme domáce zápasy zvládali horšie než vonkajšie. V jarnej časti by sme radi mali vyváženejšiu bilanciu a bodovali doma i vonku.

V polovici októbra ste v Košiciach, ktoré patria k najvážnejším ašpirantom na postup, zvíťazili pred vyše dvojtisícovou návštevou 2:1. Bol toto pomyselný vrchol jesene?

Dá sa povedať, že áno. Možnosť hrať na novom košickom štadióne pre nás predstavovala veľkú motiváciu. Odohrali sme tam výborný zápas, aj keď si musíme otvorene priznať, že sa k nám priklonilo aj športové šťastie. To však praje pripraveným. V Košiciach sme uspeli vďaka bojovnosti a nasadeniu, bola to odmena za úsilie, ktoré chalani odvádzali na tréningoch. Vyburcovala nás aj kulisa, je iné hrať pred viac než dvetisíc divákmi a pod umelým osvetlením. Skalp Košíc si aj po čase veľmi ceníme.

Druhú ligu symbolizuje vyrovnanosť. Na šiestom mieste strácate sedem bodov na druhé Košice, odstup od pätnásteho Dolného Kubína je 10-bodový. Ako sa pozeráte smerom k jarnej časti?

Je to veľmi vyrovnané, prakticky od miest, kde sa nachádzame, už hrajú všetci o záchranu. My si chceme prinajmenšom obhájiť naše aktuálne tabuľkové postavenie. Radi by sme mali jarnú časť vyrovnanú s jesennou. Túžime dokázať, že naše výsledky z jesene neboli dielom náhody, ale výsledkom kontinuálnej práce s hráčmi.

Zdá sa, že silnou stránkou našej juniorky je aj kolektív a dobrá partia...

Partia ja vynikajúca, mne a celému realizačnému tímu sa s hráčmi výborne pracuje. Ešte pred sezónou sme si povedali, že sa už nechceme pohybovať na dne ligy, a skúsenosti z predošlých dvoch sezón chceme pretaviť do lepšej hry i výsledkov. Teším sa, že sa nám to darí. Samozrejme, počas jesene nám pomohli aj hráči z A-tímu, ktorí za nás nastupovali. Priniesli skúsenosti, o ktoré sa naši mladíci mohli v ťažkých chvíľach oprieť. Gro zostavy však vždy tvorili naši mladí hráči, ktorí si tie body odmakali a odbojovali. Chcel by som sa poďakovať celému mužstvu i môjmu realizačnému tímu. To, čo sa nám podarilo, je zásluha kolektívu.

Ako ste pristúpili k zimnému prechodnému obdobiu a nadväzujúcej zimnej príprave?

Cez prechodné obdobie sme ešte boli v tréningovom procese, odohrali sme prípravný zápas. Venovali sme sa viac aj silovej zložke, aby hráči boli nachystaní na zimnú prípravu. Počas dovoleniek sme mužstvu naordinovali individuálne tréningové plány. Slúžili na to, aby sme dnes, čiže 9. januára, mohli začať zimnú prípravu. Absolvujeme ju v domácich podmienkach. Verím, že nám vyjde, hráči budú zdraví a pripravení na jarnú časť.

 

Program prípravných zápasov juniorky ŠK Slovan

18. januára: Györ (Maďarsko) – ŠK Slovan

21. januára: ŠK Slovan - Mosonmagyaróvár (Maďarsko)

28. januára: ŠK Slovan - Dynamo České Budějovice ´B´ (Česko)

1. februára: ŠK Slovan – Inter Bratislava

4. februára: ŠK Slovan – Sokol Hostouň (Česko)

11. februára: Slovan Galanta – ŠK Slovan

18. februára: ŠK Slovan – SK Líšeň (Česko)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.