Úvod Správy Prípravné zápasy Po 38-hodinovom lete späť v tréningovom nasadení

Po 38-hodinovom lete späť v tréningovom nasadení

Lucas Lovat verí v ešte lepší rok 2023.

Lucas Lovat odohral vydarenú jesennú časť sezóny. Nastúpil vo všetkých našich zápasoch v Európskej konferenčnej lige, v domácej súťaži si pripísal štyri gólové asistencie a viackrát bol v ideálnej jedenástke kola. Brazílsky ľavý obranca sa teší na nové výzvy v roku 2023.

Skorší koniec jesennej časti priniesol Lucasovi možnosť stráviť neopakovateľné chvíle so svojimi najbližšími. „Prvýkrát po veľmi dlhej dobe som mohol stráviť dlhší čas so svojou rodinou. Bol to pre mňa doslova zlatý čas,“ prezradil 25-ročný Brazílčan.

Ako náš obranca strávil Vianoce? „Samozrejme, v kruhu najbližších, v láske a pokoji. Na vianočnú večeru mávame malé kura s ryžou a rôznymi šalátmi, jedlo na tanieri vyzerá naozaj krásne.“

Aj u nás sú aktuálne teploty nadpriemerné, no ani zďaleka sa nedajú porovnať s počasím v Brazílii. Lucas Lovat sa po návrate do Bratislavy musel adaptovať na výrazný teplotný rozdiel. „V Brazílii bolo 34 stupňov a stále slnečno. Na Slovensku som už štyri roky, takže už som si zvykol na takéto teplotné zmeny. Sviatky aj všetko okolo bolo pekné, no musíme sa vrátiť späť a makať, aby sme v novom roku dosiahli naše ciele,“ vyhlásil odchovanec klubu Avaí FC.

Cesta z Južnej Ameriky do srdca Európy bola dlhá a strastiplná. „Cestoval som 38 hodín,“ povzdychol si Lucas Lovat, ktorý priblížil dôvody zdržania. „Moja trasa viedla po osi Porto Alegre – Sao Paulo – Madrid – Viedeň. V Sao Paulo však nastal problém s lietadlom, takže sme sa tam dlhšie zdržali. Cesta bola fakt dlhá, no verím, že všetko ďalšie už bude počas roka lepšie,“ usmial sa náš obranca.

Lucas Lovat už na prvom tohtoročnom tréningu v stredu dopoludnia, na ktorom hráči absolvovali vytrvalostné testy, ukázal, že mu futbal v zime chýbal. „Mali sme individuálne tréningové plány, takže sme prišli dobre pripravení a môžeme sa hneď pustiť do práce. Čaká nás náročná jar, hneď prvý ligový zápas hráme v Dunajskej Strede, k tomu je tam ešte pohár, a samozrejme, Európska konferenčná liga. Ak budeme tvrdo makať, môžeme dosiahnuť dobré veci.“

Ako sme už v úvode spomenuli, náš brazílsky obranca má za sebou vydarenú jeseň, na ktorú túži na jar nadviazať. „Z jesene si všetci vieme vziať dobré veci. Rád by som takto na diaľku pozdravil fanúšikov, verím, že budete pri nás aj v novom roku, a to čo v najväčšom počte, pretože s vami sme silnejší. V novom roku chceme dosiahnuť ešte viac, a pre to budeme pracovať a trénovať,“ uzavrel Lucas Lovat.  

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.