Úvod Správy Na sústredenie potreboval ospravedlnenku

Na sústredenie potreboval ospravedlnenku

Svoje prvé zážitky so seniorským futbalom úspešne zbiera v drese úradujúceho majstra mladík Karol Mészáros.

Tréner Slovana Vladimír Weiss sa rozhodol dať v zimnej príprave šancu aj niekoľkým talentovaným hráčom z našich mládežníckych tímov. Novou tvárou v A-mužstve je iba 18-ročný Karol Mészáros, ktorý sa však svojimi výkonmi na ihrisku vôbec nestráca.

„Veľmi milo ma prekvapilo, keď som sa dozvedel, že dostanem šancu trénovať so seniorským tímom. Snažím sa každý tréning i prípravný duel odmakať naplno a odvďačiť sa trénerovi za prejavenú dôveru. Je pre mňa veľkým zážitkom, keď môžem trénovať so skúsenými hráčmi, ktorí v našom klube pôsobia,“ poďakoval sa za ponúknutú príležitosť Karol Mészáros.

Pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy pribudlo do kádra úradujúceho majstra Slovenska niekoľko zvučných mien. Medzi nimi je však aj spomínaná mladá krv ako Adrián Čermák, či Karol Meszároš. Svoju rolu v belasom drese talentovaní mladíci poznajú. „Tréner Weiss nám povedal, že od nás, mladých hráčov, očakáva najmä zvýšenie konkurencie v tíme. Chce tiež, aby sme do hry vniesli mladícku agresivitu a odpracovali každý tréning naplno. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a či budeme dostávať šance ukázať sa. Každopádne som veľmi vďačný, že môžem zbierať také cenné skúsenosti,“ ozrejmil svoju pozíciu v kádri šikovný ofenzívny hráč, ktorý na jeseň patril k oporám staršieho dorastu belasých.

V dňoch, keď na Slovensku vládnu tuhé mrazy, sa naši futbalisti pripravujú v Španielsku. „Už týždeň pred odchodom mi pán tréner Kitka oznámil, že by som mal cestovať do Španielska. Musel som si teda vybaviť ospravedlnenku do školy a podobné záležitosti. Keď som sa to dozvedel, veľmi som sa potešil. Pre hráča v mojom veku sú to neobyčajné skúsenosti. Byť na trávniku po boku hráčov ako Šebo, či Halenár, ktorí už majú čo-to odohraté je na nezaplatenie. Určite mi to dá veľmi veľa do budúcnosti,“ poznamenal mladý útočník.

Prvé pocity z ponúknutej šance sú vždy  vyjadrené v superlatívoch. Pre neskôr narodených však nie je jednoduché zapadnúť do skúsenejšieho kolektívu. „Musím sa priznať, že ma veľmi milo prekvapilo, ako ma v prvom mužstve privítali. Neočakával som to. Nemôžem povedať žiadnu negatívnu skúsenosť, ktorú by som mal. Celý realizačný tím, ale aj všetci hráči mi veľmi pomáhajú. Najmä starší chalani ako Šebo či Halenár sú mi veľmi nápomocní,“ prezradil svojich mentorov Mészáros, ktorý si už vo viacerých prípravných stretnutiach mohol vyskúšať, ako chutí seniorský futbal. "Môj prvý zápas som odohral proti Pezinku. Bol to trochu slabší súper, čo bolo na začiatok výborné. S pribúdajúcimi zápasmi rástlo tempo i kvalita konkurencie. Tu, v Španielsku, boli doterajšie dva duely ešte náročnejšie. Súperi sú kvalitnejší ako tí, s ktorými sme hrali doma. Ťažšie sa proti nim presadzuje, sú behavejší, tempo je rýchlejšie. Aj naša hra sa však zlepšuje. Sme výborný kolektív a verím, že s blížiacou sa ligou bude naša forma ešte viac stúpať."

V piatkovom zápase proti Šanghaju sa Karol Mészáros dočkal aj svojho prvého seniorského gólu. V 79. min uzavrel skóre na 3:0. "Mamadou Bagayoko poslal strieľaný center pred bránu. Ja som sa snažil umiestniť loptu povedľa brankára a vyšlo to. Som veľmi šťastný, že mi to tam padlo. Tento gól si cením a dúfam, že mi pomôže do ďalších tréningov a zápasov. Snažím sa odovzdať v nich sto percent a ďalej už bude len na rozhodnutí trénerov, či sa v kádri udržím aj počas jari."

V hoteli Parador má Karol Mészáros spoločnú izbu s rovesníkom Adriánom Čermákom. Ako sám hovorí, obom pomáha, že sa môžu navzájom podporovať. "Určite je dobré, že sme v mužstve spolu. S Aďom sa poznám odmalička. Spolu sme prišli do Bratislavy. Sme výborní kamaráti, takmer ako bratia. Mám radosť, že sa zatiaľ darí mne aj jemu. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie."

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (0:0).
ŠK Slovan Bratislava - PAOK FC 0:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.