Úvod Správy Niké liga Teší víťazstvo i stretnutie so Žofčákom

Teší víťazstvo i stretnutie so Žofčákom

Juraj Kucka a jeho slová po zápase v Michalovciach.

Belasí zvládli neľahký a mimoriadne dôležitý zápas. V Michalovciach, kde sa nikdy nehrá jednoducho, zvíťazili 1:0. Rozhodujúci presný zásah vsietil Juraj Kucka, ktorý sa presadil takmer identicky ako vo štvrtok s Bazilejom.

Aj teraz skóroval Kuco hlavičkou na bližšej žrdi po centri Giorgiho Čakvetadzeho z rohového kopu. Brankár Száraz, ktorý Michalovčanov dlho držal svojimi zákrokmi nad vodou, nemal v tomto prípade žiadnu šancu. 

„Bol to v podstate rovnaký gól ako proti Bazileju. Nabehol som si na prvú žrď, kde je to aj o šťastí, či lopta príde alebo nie. Potom záleží, či ju dobre trafím. Podarilo sa mi ju len tak ´šuchnúť´ a našťastie, skončila v sieti,“ opísal šťastný strelec náš gólový okamih.

Kuco sa strelecky presadil ani nie päť minút po príchode na ihrisko. Strelil svoj piaty súťažný presný zásah v sezóne. Ešte predtým sme mali veľa dobrých príležitostí, stačí spomenúť dve situácie Jurija Medveděva či hlavičku Erica Ramireza zblízka.

Aj Michalovčania hrozili, no viac šancí malo určite naše mužstvo. „Rozhodujúci okamih bol určite gól, ktorý nás trochu upokojil. O body sa tvrdo bojovalo, Michalovce sa tiež snažili, zápas bol dobrý. My musíme využívať šance, aby sme si to sami nesťažovali,“ vyhlásil slovenský reprezentant.

Belasí len potvrdili výbornú vzájomnú bilanciu s Michalovcami. V 21. ligovom meraní síl medzi Slovanom a Michalovcami sme zaznamenali naše 18. víťazstvo. Zostávajúce tri stretnutia sa skončili nerozhodne, a ešte nikdy sme so Zemplínom neprehrali.

V 14. kole sa zmenili rozostupy na čele tabuľky. Vďaka nášmu víťazstvu sme pri zaváhaniach Trnavy a Dunajskej Stredy odskočili Spartaku na 4 body, a dvojici DAC – Podbrezová na 6 bodov. Oproti Trnave máme ešte zápas so Zlatými Moravcami k dobru.

Popri povinnostiach v Európe a nabitom programe sú takéto víťazstvá snáď ešte sladšie. „Sezóna je ešte dlhá, je pred nami veľa zápasov. Treba však zbierať body kde sa dá. Nemôžeme zaváhať ako v predošlom kole. Je super, že sa vyhralo, zvlášť, keď to bolo vydreté víťazstvo. Veľmi sa tešíme z troch bodov,“ pokračoval Juraj Kucka.

Po tom, ako Kuco pôsobil v talianskej Serie A či anglickej Premier League, spoznáva po návrate na Slovensko štadióny v našej lige. V Michalovciach naskočil na niečo vyše polhodinu. „Na tomto michalovskom štadióne som ešte asi nehral, ak si dobre pamätám. Je pekné spoznávať na Slovensku iné kluby či štadióny. Ako Slovák s radosťou spoznávam nové miesta a rád na nich hrám.“

Medzi pekné momenty nedeľňajšieho večera môžeme zaradiť aj vrúcne stretnutie dvoch niekdajších spoluhráčov i veľkých osobností našej ligy. Juraj Kucka sa po záverečnom hvizde pekne zvítal s Igorom Žofčákom, naším bývalým kapitánom, ktorý so Slovanom získal okrem iného aj dve double.

„V Ružomberku sme sa tesne minuli, no boli sme spolu v Sparte Praha a v slovenskej reprezentácii. Máme spolu niečo odohraté, spomínam na to ako na veľmi pekné obdobie. Som veľmi rád, že som ho po dlhej dobe zase videl,“ vyjadril sa Kuco k stretnutiu s Igorom Žofčákom.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.