Úvod Správy Juniori Juniorka prelomila negatívnu domácu sériu

Juniorka prelomila negatívnu domácu sériu

ŠK Slovan Bratislava B – KFC Komárno 1:1.

Belasá juniorka už v piatok popoludní v rámci 12. kola II. ligy privítala KFC Komárno. Dlho sa zdalo, že slovanisti zaznamenajú piatu domácu prehru v rade, no napokon v samom závere vybojovali aspoň bod. Hlavičkou po rohu skóroval netradične brankár Matúš Ružinský.

Juniorku doplnili v piatkovom zápase Siemen Voet a Žan Medved, ktorí nie sú na európskej súpiske, takže ani neboli s mužstvom v Bazileji. Obaja nastúpili v základnej zostave, no neabsolvovali plnú minutáž.

Komárno sa v úvode ujalo vedenia, keď Németh trafil zo strednej vzdialenosti ideálne a rozvlnil sieť – 0:1. Skúsenejší hostia sa snažili kontrolovať duel, slovanisti sa zase nechceli zmieriť s ďalšou domácou prehrou. Naši mladíci postupom času vystupňovali svoju aktivitu a s blížiacim sa záverom začali prichádzať šance. Oživenie priniesli aj striedania. Snaha našich mladíkov sa dočkali odmeny v nadstavenom čase. Pri rohu sa do šestnástky vydal aj brankár Matúš Ružinský, ktorý si našiel loptu v strede šestnástky a hlavou ju poslal nekompromisne do siete. Belasí sa tak s Komárnom rozišli zmierlivo 1:1.

Naša juniorka sa pred zostávajúcim víkendovým programom nachádza na ôsmom mieste tabuľky so ziskom 17 bodov. Najbližšie sa predstaví v Košiciach, kde sa bude hrať v sobotu 15. októbra o 18:00.

Vladimír Gála, tréner juniorky: „Aj pre takéto momenty je futbal krásny. Nikdy totiž neviete, čo sa stane. V prvom rade sa teším, že sme prelomili zlú domácu sériu. Vzhľadom na priebeh sme si remízu zaslúžili. Komárno bolo v prvom polčase lepšie. My sme chceli po prestávke niečo zmeniť, postupne sme si vytvorili tlak i šance. Vďaka úžasnej aktivite a chcení celého tímu sme podobne ako v Pohroní, kde sme sa vrátili do prehraného zápasu, aj teraz odvrátili prehru, a vydolovali sme veľmi cenný bod. Teším sa, že práve Matúš Ružinský ako brankár rozhodol gólom o bodovom zisku, no samozrejme, bol to kolektívny výkon. Chceme sa zlepšovať každým zápasom a naďalej individuálne pracovať s našimi mladými hráčmi, pre ktorých je táto súťaž náročná, ale je pre nich veľkým prínosom vo futbalovom napredovaní.“

Matúš Ružinský, autor vyrovnávajúceho gólu: „Pocity sú neuveriteľné. Ešte ani teraz si poriadne neuvedomujem, že sa mi ako brankárovi podarilo dať gól (úsmev). Zápas sa nevyvíjal úplne podľa našich predstáv, no veril som, že aspoň nejaký roh by ešte na konci mohol prísť. Pri poslednej snahe som sa vydal do šestnástky súpera a povedal som si, že už to tam musí padnúť. A padlo práve z mojej hlavičky, čo je skrátka niečo neopísateľné."

 

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - KFC Komárno 1:1 (0:1)

Góly: 90. Ružinský – 17. T. Németh

Žlté karty: 66. Pastorek, 67. Štepanovský, 88. Šimko (všetci Komárno)

Návšteva: 75 divákov

Slovan: Ružinský – Koprna (64. Mičák), Habodasz, Voet (46. Baláž), A. Tóth – Hornyák – Kušnír, Koseček, Nikitin (87. Marko), Chobot (71. N. Marcelli) – Medved (64. Čiernik)

Komárno: Bréda – Špiriak, Varga, Szöcs, Šurnovský, T. Tóth (64. Pastorek), Šimko, Šmehyl (89. A. Mészáros), Štepanovský (77. Horodník), T. Németh, Bayemi (77. G. Tóth)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Na Tehelnom poli sa počas víkendu uskutočnil premiérový ročník Noci na Tehelku - pozrite si, ako to vyzeralo.
Poznáme okruh súperov pre prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrov.
Naši mladíci oslávili prvenstvo doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.