Úvod Správy Reprezentácia Hrdý a naďalej veľmi motivovaný

Hrdý a naďalej veľmi motivovaný

Guram Kašia dosiahol métu 100 reprezentačných štartov.

Už oficiálne legendou. Guram Kašia si v pondelňajšom zápase Ligy národov na Gibraltári pripísal jubilejný stý štart v gruzínskom reprezentačnom drese. Ako však sám hovorí, rozhodne ešte nekončí a má pred sebou novú motiváciu.

S kapitánom gruzínskej reprezentácie sme sa rozprávali po jeho návrate do klubu a prinášame vám jeho slová po dosiahnutí historického zápisu.

Guram, gratulujeme k stovke štartov v najcennejšom drese. Aké v tebe prevládajú pocity?

Som veľmi hrdý, že som sa dostal do medzi Jabu Kankavu a Levana Kobiašviliho, ktorí doteraz ako jediní dosiahli stovku štartov za Gruzínsko. Ani jeden z nich už nie je v reprezentácii, kým ja tam ešte chcem zostať a nastaviť latku pre nasledovníkov čo najvyššie (úsmev). Štrnásť rokov som pracoval, kým som sa dostal až sem. Nestalo sa to vďaka talentu či z iného dôvodu, ale vďaka môjmu úsiliu a nasadeniu. Mám 35, čiže už som starší, ale keď pozerám svoje zápasy, vyzerám tam, akoby som mal stále 26 či 27 rokov. Zdravo sa stravujem a pridávam si k tréningom navyše, možno tam treba hľadať dôvod. Som hrdý aj za svoju rodinu.

Z tvojich slov cítiť, že si ešte v reprezentácii nepovedal posledné slovo...

Prajem si v nej ešte dlho zostať. O osemnásť mesiacov nás čakajú veľmi dôležité zápasy a reprezentačný tréner mi dal najavo, že preňho budem veľmi dôležitý. Vyhrali sme skupinu Ligy národov a v marci 2024 nás čaká domáce semifinále s Kazachstanom. Ak ho zvládneme, zahráme si s lepším z dvojice Turecko/Grécko o miestenku na majstrovstvách Európy 2024. Pre mňa je to nová motivácia zostať fit a pokračovať v čo najlepších výkonoch. Mojím snom je priviesť Gruzínsko na veľký turnaj, čo by bol pre mňa ten najsladší moment kariéry. Nehovorím, že by som vtedy skončil alebo že vtedy budem končiť, no bolo by krásne ešte niečo také zažiť a prípadne na vrchole odísť.

Aj v tejto sezóne zvládaš veľkú zápasovú záťaž, keď pravidelne nastupuješ v lige, pohárovej Európe či v reprezentácii. Čo pomáha zvládnuť takúto porciu duelov?

Pijem veľa vody a stravu dopĺňam množstvom vitamínov. Snažím sa dbať na kvalitu a dĺžku spánku. Stále cítim, že ma zápasy napĺňajú a prinášajú mi vzrušenie. Milujem, keď som na ihrisku, a vždy sa hnevám, ak nie som v základnej jedenástke. Takéto niečo zvyčajne cítite v mladom veku, no u mňa to tak zostalo aj teraz. Aj keď máme v jednom týždni tri zápasy a k tomu dlhý let, vždy chcem nastúpiť. Pre zápasy predsa žijeme, a vždy sa snažím byť čo najlepšie pripravený, aby som si zastal svoje miesto.

Po ukončení pôsobenia v MLS si pôsobil v gruzínskom Lokomotiv Tbilisi, až prišla v lete 2021 ponuka zo Slovana Bratislava. Ako ti tento presun pomohol aj z pohľadu reprezentácie?

V MLS to bolo náročné, pretože som odtiaľ strašne dlho cestoval domov a pri každom reprezentačnom zraze som musel prekonať tzv. jet-lag (narušenie biorytmu po dlhých presunoch, pozn. red). Bolo ťažké nastúpiť na zápas, keď v mojom tele a v mojej hlave boli tri hodiny ráno ako v Amerike. Vrátil som sa do Gruzínska, kde som však úprimne cítil, že sa reprezentačné dvere pomaly zatvárajú. Do reprezentácie chodí pár hráčov z gruzínskej ligy, avšak len mladých. V Slovane môžem opäť hrať veľa dobrých zápasov v lige i na medzinárodnom leveli v Európe. Pre reprezentáciu je dôležité, aby jej hráči zažívali veľké zápasy, a boli potom schopní čeliť veľmociam. Mne v tomto Slovan veľmi pomohol, a ja sa snažím výkonmi na ihrisku pomáhať jemu.

Vo štvrtok si sa vrátil do po reprezentačnom zraze do klubu, v nedeľu nás čaká súboj prvého s druhým. Ako sa tešíš na tento zápas?

Čaká nás súboj prvého s druhým. Fakt, že Podbrezová je druhá, nemožno v žiadnom prípade pripisovať šťastiu. Možno by sa to dalo povedať po druhom-treťom kole, no nie v tejto fáze sezóny. V prvom zápase u nich som bol na lavičke, no ohúrili ma tým, akí boli dobrí na lopte a akým futbalom sa prezentovali. Berieme ich maximálne vážne, teraz sú našimi najbližšími prenasledovateľmi. O to viac chceme urobiť skutočný rozdiel v tabuľky a zdolať ich. K zápasu pristupujeme so stopercentnou koncentráciou a chceme, aby tri body zostali doma. Veríme, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia.

Vstupenky na zápas s Podbrezovou sú v predaji od 8 eur online na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasá juniorka v príprave na jarnú časť.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.