Úvod Správy Výborná skúsenosť

Výborná skúsenosť

S Borisom Kitkom po zápase Hercules Alicante - ŠK Slovan.

O tom, čo znamená pre Španielov futbal, sa dnes mohla výprava Slovana presvedčiť na vlastnej koži v Alicante. Na prípravné stretnutie domáceho Hercules CF so slovenským majstrom sa zaplnila prakticky celá hlavná tribúna, a to sa hralo na pravé poludnie. Zápas tak mal výbornú kulisu, ktorej  zodpovedala aj jeho úroveň.

„Určite môžeme byť veľmi spokojní už len s tým, že sa nám podarilo odohrať takýto duel a nadviazať dobré vzťahy s klubom ako Hercules. Španielsko je futbalu zasľúbená krajina. Ľudia ho milujú a je pre nich česť privítať mužstvo, ktoré hralo Európsku ligu. Niekedy mám pocit, že nás tu rešpektujú oveľa viac ako doma. Pre našich chlapcov má táto skúsenosť výrazne väčšiu váhu, ako keby sa hralo niekde na vedľajšom ihrisku pred pár divákmi, ich motivácia je úplne iná. Pre španielske kluby nie je typické hrať prípravné stretnutia uprostred súťaže, o to sme radšej, že sme mali túto príležitosť. Sme stále v príprave a bola by škoda, ak by sme takéto skúsenosti nevyužili na to, aby sme potom v lige boli lepší ako naši súperi,“ povedal asistent trénera belasých Boris Kitka a pokračoval v hodnotení diania na trávniku: „Videli sme kvalitný zápas v naozaj veľmi dobrom tempe. V prvom polčase mali domáci navrch. My sme začali opatrnejšie a chvíľu nám trvalo, kým sme sa prispôsobili podmienkam. Predsa len na teplotu okolo 20 stupňov nie sme vo februári zvyknutí. Hráčom sme ukazovali zostrihy zo zápasov Alicante, takže vedeli, že ich čaká silný súper. Z tohto pohľadu je normálne začať trochu s rešpektom. Postupne sme sa však dostali do zápasu. Po prestávke sme boli lepší, vytvorili sme si 3-4 šance. Mali sme veľmi dobré fázy, ale aj momenty, ktoré nám ukázali, v čom sa musíme zlepšiť. Myslím si, že výsledok 1:1 je spravodlivý. Nám išlo najmä o to, aby sme získali skúsenosti z takýchto zápasov, ktoré hráčov posúvajú dopredu. Mrzí nás len to, že pre zranenia nemáme k dispozícii celý káder. Ak by sme mohli v týchto stretnutiach využiť aj Dobrotku, Pečalku, Hada a Čikoša, prospelo by to nielen im, ale zároveň by sme my, tréneri, mali ďaleko viac možností.“

Už o dva dni, v piatok o 16.00 h nastúpi Slovan proti čínskemu klubu Šanghaj Šenhua. Pre belasých je tento súper zatiaľ neznámou, v mysliach hráčov i trénerov rezonujú predovšetkým dve mená slávnych Francúzov – trénera Jeana Tiganu a útočníka Nicolasa Anelku, ktorých tento tím nedávno angažoval. „Vo štvrtok budeme pokračovať v príprave podľa tréningového plánu, ale veľký dôraz musíme klásť aj na regeneráciu, lebo zápasy sú skutočne náročné. Určite pristúpime aj k zmenám v zostave. Je dobré, že si opäť vyskúšame iný štýl futbalu. Na druhej strane sa budeme snažiť hrať kombinačne, ako sa nám to darilo aj v niektorých úsekoch duelu v Alicante. Čínsky futbal je zatiaľ pre nás neznámou, no vidíme, čo všetko dokážu ázijské krajiny spraviť pre to, aby napredovali,“ poznamenal Boris Kitka.

Aj do Španielska sa dnes dostala správa o úmrtí Ladislava Kunu. V takýchto momentoch ide bokom aj veľká rivalita medzi Slovanom a Spartakom. „Na sústredení žijeme celé dni futbalom, ale človek si v takýchto chvíľach uvedomí, že existujú aj dôležitejšie veci. Touto cestou chcem za celý náš tím vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým i trnavskému futbalu. Stratili jednu z najväčších legiend celého česko-slovenského futbalu,“ dodal Boris Kitka.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.