Úvod Správy Zlepšený výkon v druhom polčase obrat nepriniesol

Zlepšený výkon v druhom polčase obrat nepriniesol

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase prehral so Žalgirisom Vilnius 0:1.

ŠK Slovan Bratislava v poslednom prípravnom zápase na sústredení v Beleku prehral s litovským Žalgirisom Vilnius 0:1. Vilnius rozhodol o svojom víťazstve v prvom polčase po góle Mbodja. Belasí mali hlavne v druhom polčase niekoľko vyložených šancí, no Čavrič ani Priskin v tých najväčších neuspeli.

V príjemnom, doslova jarnom slnečnom počasí začali obe mužstvá opatrne a dlhšie sa čakalo na prvé šance. Ako prví pohrozili v 7. min belasí, Cleber získal loptu na útočnej polovici a cez stred sa snažil prejsť až pred bránu. Pri poslednej kľučke ho však zastavil obranca Vilniusu. Mucha si prvý raz zachytal až v 14. min, bez väčších problémov stiahol pokus Elivelta spoza šestnástky. Vilnius mal loptu častejšie na kopačkách, no dlho bez vážnejšieho ohrozenia našej brány. Naopak, v 25. min hlavičkoval Saláta po centri Šefčíka a Vitkauskasovi musel pomôcť jeden z obrancov, ktorý odkopol spred bránkovej čiary. V 31. min postupoval útočník Vilniusu Atajič z ľavej strany sám na Muchu, ktorý však skvele vybehol a podržal belasých. O dve minúty neskôr Mucha stihol zasiahnuť v skrumáži po rohu, no lopta sa odrazila k Mbodjovi, a ten z bezprostrednej blízkosti trafil do siete – 1:0. Slovan sa snažil ešte pred prestávkou vyrovnať. De Sa prenikol v 38. min po ľavej strane do šestnástky a zákrok Slijngarda zaváňal faulom, no rozhodca penaltu nenariadil.

Do druhého dejstva nastúpili slovanisti s jednou zmenou, Kornela Salátu vystriedal Boris Sekulič. Belasí predviedli v 54. min peknú akciu a Pinte mal na kopačke vyrovnávajúci gól. Ligeon centroval z pravého krídla, Cleber pred päťkou sklepol späť Pintemu, ktorý vystrelil z voleja a brankára Vilniusu zachránil obranca, ktorý loptu zablokoval. Belasí boli v druhom polčase aktívnejší a tlačili sa dopredu. V 58. min sa Savičevič na zadnej žrdi oprel do lopty po centri Ligeona a Vitkauskasovi opäť pomohol obranca, ktorý loptu stlmil a brankár Vilniusu tak bez problémov zasiahol. Po hodine hry Ivan Vukomanovič frontálne striedal, na trávniku zostali z pôvodnej jedenástky len Mucha, Ligeon a Savičevič. Hneď vzápätí mohol vyrovnať Čavrič, ktorý bol v dobrej pozícii na pravej strane šestnástky, jeho prudká strela však presvišťala nad brvno. Doslova stopercentnú tutovku mal v 71. min k dispozícii Priskin. Na začiatku akcie bol Čavrič, ktorý sa na krídle zbavil obrancu a poslal perfektnú loptu na päťku. Priskin mal pred sebou prázdnu bránu, kam sa loptu snažil umiestniť, no jeden z obrancov Vilniusu v poslednej chvíli odkopol z úrovne bránkovej čiary. Zakrátko vysunul Kubík na ľavej strane Scheta, ktorý umnou kolmicou vyzval na strelu Priskina. Ten z ostrého uhla trafil loptu dobre a prudko, Vitkauskas však stihol vyraziť. V závere musel po nepríjemnom vzdušnom strete odstúpiť Rundič, ktorého vymenil Vernon. V 83. min mali belasí ďalšiu vyloženú šancu. Priskin vysunul napravo Čavriča, ten si urobil priestor na pravej strane šestnástky, zblízka však prestrelil bránu. Tlak Slovana pokračoval. V 87. min centroval Ligeon a Priskin z päťky hlavičkoval nepresne. Záverečný nápor priniesol ešte zblokovanú strelu Savičeviča a neúspešné dobýjanie brány Vilniusu. Belasí už vyrovnať nedokázali a turecké sústredenie uzavreli prehrou.

FC Žalgiris Vilnius – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 33. Mbodj

Žlté karty: 25. Vaitkunas, 37. Slijngard - 40. Antálek

Vilnius: Vitkauskas – Klimavičius, Mbodj, Slijngard, Vaitkunas (83. Freidgeimas) – Kuklys, Blagojevič, Ljujič (64. Stočkunas), Elivelto (64. Lukša) – Mikoliunas (74. Lasickas), Atajič (62. Šernas)

Slovan: Mucha – Kotula (61. Kubík), Saláta (46. Sekulič), Vernon (61. Rundič, 83. Vernon), Ligeon – Antálek (61. Kóňa), Savičevič – Šefčík (61. Schet), Cleber (61. Priskin), de Sa (61. Oršula) – Pinte (61. Čavrič)