Úvod Správy Brankár Dominik Greif zariadil gólom remízu SR 19 s Ruskom

Brankár Dominik Greif zariadil gólom remízu SR 19 s Ruskom

Nášmu talentovanému brankárovi sa podaril husársky kúsok, v kvalifikačnom zápase s Ruskom strelil vyrovnávajúci gól na 1:1.

Slovenská reprezentácia do devätnásť rokov remizovala vo svojom prvom zápase na turnaji deviatej skupiny prvej fázy kvalifikácie ME 2016 v Soči s domácim Ruskom 1:1. O vyrovnávajúci presný zásah sa postaral náš mladý brankár Dominik Greif, ktorý v tretej minúte nadstaveného času si po rohovom kope nabehol na center a pätou vsietil gól znamenajú cenný bod. Výborný výkon v defenzíve podal talentovaný Adam Laczkó, ktorý rovnako tak odohral celé stretnutie.

Rusko U19 - Slovensko U19 1:1 (0:0)
Góly: 69. Obolski - 90.+3 Greif

S úspešným reprezentačným strelcom sa nám podarilo skontaktovať priamo prostredníctvom facebooku a prinášame vám jeho bezprostrednú reakciu na jeho gól.

„Bol to rohový kop v poslednej minúte zápasu, tréner ma tam poslal, tak som tam vbehol. Center išiel vysoko ponad všetkých hráčov, snažil som sa vyskočiť čo najvyššie, no nestačilo to. Iba som zaregistroval, že ruský brankár center zjavne podbehol alebo sa k nemu jednoducho nedostal. Už som chcel bežať naspäť do našej brány, keď sa zrazu predo mnou objavila lopta. V tom okamihu som bol otočený chrbtom k bráne a ostávalo mi jedine to skúsiť pätičkou posunúť za seba. Ešte som si pritom pomyslel na kamaráta Lukáša, ako ma učil pätičkovať, keď sme boli malí pri paneláku na sídlisku. No, a ono sa to tam nejako dokotúľalo. Súperovi hráči stojaci na čiare nestihli loptu vykopnúť a potom už na mňa len skákal jeden spoluhráč za druhým. Bol to vôbec môj premiérový zásah ako brankára.“