Úvod Správy Krásne futbalové predstavenie v podaní nestarnúcich legiend

Krásne futbalové predstavenie v podaní nestarnúcich legiend

Druhá júnová sobota patrila v Pezinku legendám nášho klubu. ŠK Slovan Bratislava pripravil pre svojich fanúšikov mimoriadne vydarenú akciu, v ktorej ožívala minulosť.

Druhá júnová sobota patrila v Pezinku legendám nášho klubu. ŠK Slovan Bratislava pripravil pre svojich fanúšikov mimoriadne vydarenú akciu, v ktorej ožívala minulosť. Dva priateľské súboje dali všetkým Slovanistom príležitosť vidieť opäť pokope legendárnych členov belasého kádra.

Pred samotným zápasom starých pánov Pezinka a legendami Slovana sme boli svedkami milej udalosti, krstu novej knižnej publikácie 90. rokov Slovana. Krstil ju maestro Peter Dvorský, za asistencie prezidenta Slovenskej republiky, p. Ivana Gašparoviča. Tesne predtým sa nad Pezinkom spustil dážď a ako sám prezident poznamenal, „aj boh je belasý“ a kvapkami dažďa prispel ku krstu aj on. Následne boli ocenení i víťazi Pohára víťazov pohárov z Bazileja, ktorým bola venovaná práve spomínaná publikácia.

Po tejto slávnosti sa začal prvý zápas sobotňajšieho programu. Slávnostný výkop obstarala ďalšia z legiend belasých, 85 ročný Jozef Čurgali a zástupca mladej generácie Martin Dobrotka. Oba tímy boli doplnené okrem legiend i tými skôr narodenými. Domáci začali aktívnejšie, od úvodu si vypracovávali šance a nebyť výborného Fišana, mohlo byť už v piatej minúte 0:3. Slovan mohol skórovať po protiútoku Masného, no skóre otvorili predsa len domáci, keď sa hlavou presadil Roman Slezák.  Po góle mal opäť plné ruky práce Fišan, stav sa však nemenil. V trinástej minúte natiahol gólmana Pezinka Hirko a o minútu neskôr už bolo vyrovnané, keď Majorošov center zužitkoval Masný. O tri  minúty už belasí viedli, keď sa opäť hlavou presadil, tentokrát Majoroš, po centri Obšitníka. Bývalý dlhovlasý kanonier Slovana bol pri chuti a v dvadsiatejsiedmej minúte už zvyšoval na 1:3, keď obstrelil gólmana Ondroviča.

Druhý polčas začali opäť aktívnejšie domáci a opäť strelili gól ako prví. Po ideálnej nahrávke sa opäť presadil Slezák. Slovan mohol vzápätí zvýšiť Masným, no presne mieril až o pár minút neskôr Kadák. Strelec gólu bol aj na konci peknej kombinácie, ktorú začal Majoroš, pokračoval Hirko a ukončil práve spomínaný Kadák. Gólman Ondrovič však vytiahol krásny zákrok. Skóre zápasu uzavrel svojim tretím gólom Majoroš. Hralo sa 30 minút v prvom polčase, v druhom 25.

Starí páni Pezinok – Legendy Slovana 2:5 (1:3)

Góly: Slezák 2 – Majoroš 3, Kadák, Masný ml.

Slovan: Fišan, Černil, Kadák, Krištof, Pochaba, Hirko, Ježík, Slovák, Šimkovič, Matovič, Zeman, Marián Masný ml., Obšitník, Majoroš, Frišták, Hrdlička, Hrivnák, Jancovič, Tomaschek, Müller

Rozhodoval: Vojtech Christov

Druhý duel programu pod názvom Legendy v Pezinku mal opäť nádhernú predohru. Proti sebe nastúpili družstvá MUFUZY, alebo ak chcete výber futbalových zázrakov a tím, ktorý v roku 1992 získal federálny titul. Pre belasých fanúšikov sa práve toto mužstvo stalo nesmrteľným. Bohužiaľ, neplatí to v skutočnosti, pretože práve v tomto kádri chýbajú dve legendy, ktoré nás nečakane opustili. Peter Dubovský a Ľudovít Lancz sú už vo futbalovom nebi a práve im dvom bola venovaná spomienka pred zápasom. Krásna choreografia spojená s dlhým potleskom tribún bola poďakovaním a pozdravom do belasého neba. Otec Petra Dubovského Viliam sa postaral o úvodný výkop a po ňom sa už začalo hrať.

Mufuzáci hnaný svojim glosátorom Stanom Gálisom, belasí majstri mali naopak podporu od mikrofónu od nestora slovenského športového moderátorstva Karola Poláka.  Zatiaľ čo „mufuzáci“ striedali vo veľkom množstve a skôr sa snažilo publikum baviť a to i za vtipných vsuviek Stana Gálisa, Slovanisti sa divákom predstavili tak, ako boli na nich zvyknutí v časoch najväčšej slávy. Skvelé zákroky predvádzal Stano Vencel, poctivosť v obrane  Chvíla, Kitka či Glonek. V zálohe sa Ondrej Krištofík ukázal vo veľkom štýle, loptu snáď ovláda rovnako, ako pred dvadsiatimi rokmi. V útoku sa tlieskalo Gostičovi, Chytilovi a samozrejme i Lackovi Peckovi. Skóre otvoril Jozef Juriga, ktorý krížnou strelou trafil ľavý vinkel, za Mufuzu vyrovnával známy choreograf Ján Ďurovčík. Potom však už triafali do čierneho iba belasí. Postupne sa presadili Vladimír Juščák, po prestávke z pokutového kopu Boris Kitka a skóre uzavrel Pavol Gostič.

MUFUZA – Federálni majstri '92 1:4 (1:2)

Góly: Ďurovčík – Juriga, Juščák, Kitka z 11m, Gostič

Slovan: Vencel, Ženiš – Stúpala, Chytil, Chvíla, Glonek, Hornyák, Kinder, Juriga, Juščák, Kitka, Konderla, Krišofík, Pecko, Gostič, Eugen Varga

Rozhodovali: Kružliak - Trutz