Úvod Správy Futsal Belasí vysoko vyhrali a stále vedú ligovú tabuľku

Belasí vysoko vyhrali a stále vedú ligovú tabuľku

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili na palubovke Dragonsu Podolie vysoko 8:1.

Naši futsalisti sa po reprezentačnej prestávke vrátili na víťaznú vlnu. Na palubovke Podolia v Novom Meste nad Váhom potvrdili úlohu favorita a vyhrali jednoznačne 8:1. Slovan vedie ligovú tabuľku, nazbieral 38 bodov pri skóre 130:21.

Belasí už mohli počítať s uzdraveným Bartošekom, v bráne dostal príležitosť Brndiar. V súboji s deviatym tímom ligovej tabuľky slovanistom chvíľu trvalo, kým sa strelecky presadili. Podarilo sa to v 7. minúte Petrovi Haľkovi, ktorý premenil pokutový kop. Haľko pridal o sedem minút neskôr aj svoj druhý gól v zápase a stanovil polčasové skóre na 2:0 pre Slovan.

Gólostroj prišiel po prestávke. Postupne sa presadili Kyjovký, Rick, dva góly dal Adam Zdráhal a ďalšie zásahy dosiahli Rafaj s Belaníkom. Konečné skóre 8:1 dokumentuje dominantný výkon belasých v tomto zápase.

„V neštandardnom termíne sme odohrali v Podolí zápas s dobrým výsledkom. V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali proti súperovi, ktorý bránil desať – dvanásť metrov od svojej brány a vyrážal do občasných brejkov. Napokon sme ešte do polčasu premenili dve naše šance. Po prestávke sa naša hra zlepšila v dôsledku lepšieho pohybu, z čoho pramenili tri rýchle góly hneď v úvode druhého dejstva. Gólmi sme zlomili odpor súpera, zápas sme kontrolovali a dotiahli do víťazného konca. Potešil ma aj návrat Bartošeka do zostavy po dlhej pauze,“ zhodnotil zápas tréner belasých Martin Rejžek.

Našich futsalistov najbližšie čaká tradičné derby s Trnavou. Zápas medzi ŠK Slovan Bratislava futsal a FC Bíli Andeli-futsal sa odohrá v piatok 9. februára o 19.30 h v HANT Aréne.

14. kolo I. Slovenskej ligy vo futsale:

FK Dragons Podolie – ŠK Slovan Bratislava futsal 1:8 (0:2)

Góly: 35. Hikel – 7. a 14. Haľko (prvý z 11 m), 25. a 37. A. Zdráhal, 21. Kyjovský, 21. Rick, 31. Rafaj, 39. Belaník (z 11 m)

Slovan: Brndiar (Karpiak) – Kyjovský, Rick, Rafaj, Kozár, Haľko, Belaník, Péchy, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.