Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 25 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Športový klub futbalu Sereď
Fortuna liga | 2021 / 22 | 25 .kolo | 19. marec 2022 o 15:00 | 3018 divákov
5 : 1
( 1 : 1 )
40. Kašia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič, 81. a 84. Green
Športový klub futbalu Sereď
8. Yao

Belasí v príjemnom jarnom počasí začali aktívne. V priebehu úvodných troch minút predviedli tri pekné akcie. K centru Hrnčára sa Šaponjič nedostal, následne Šaponjičov pokus z otočky Chudý chytil, a Šaponjič do tretice mieril po prihrávke od Hrnčára do bočnej siete. Z ničoho nič sme však prehrávali. V 8. min nedokázal Vernon odvrátiť loptu, Morong zbehol po pravej strane a dal do stredu Yaovi, ktorý zblízka trafil pod brvno – 0:1. O dve minúty mohlo byť vyrovnané, Šaponjič však po skrumáži mieril vysoko nad. Belasí sa snažili otriasť z inkasovaného gólu. Zmrhalova hlavička však letela tesne vedľa a Weissovu strelu z priameho kopu si Chudý postrážil. Naši hráči sa naďalej snažili prejsť cez dobre organizovanú obranu súpera. V 35. min prihral Barseghjan napravo Hrnčárovi, ten mal pred sebou voľný priestor, no zakončil vysoko nad. Zakrátko sme predviedli dobrú akciu cez ľavú stranu, na konci bol Mustafič, ktorý zakončil tesne vedľa. Predsa len sme sa ešte do prestávky dočkali vyrovnávajúceho presného zásahu. Barseghjan zo štandardnej situácie centroval na zadnú žrď, Šaponjič hlavou vrátil loptu pred bránu a Kašia ju ďalšou hlavičkou umiestnil do siete – 1:1.

Do druhého dejstva vstúpili belasí s náporom. Strele Barseghjana chýbali len milimetre, pokus Šaponjiča pokryl Chudý. Dočkali sme sa v 54. min, keď Chudý chyboval v rozohrávke a ponúkol loptu Barseghjanovi. Ten si loptu prehodil na ľavačku a svojím prvým gólom v belasom nás poslal do vedenia – 2:1. Náskok mohol zvýšiť Rabiu, ako najnižší hráč zakončil netradične hlavou, no mieril nad. Po hodine hry sme sa opäť tešili. Zrazený center Weissa nasmeroval Zmrhal pred bránu a Šaponjič loptu hlavou umiestnil medzi tri žrde – 3:1. V ďalšej veľkej príležitosti tentoraz mieril Šaponjič zblízka do brvna. Belasí naďalej rozdávali futbalovú radosť. V 80. min pekne zapracoval v strede Agbo a prihral Greenovi, ktorý sa spoza šestnástky nerozpakoval a vystrelil k ľavej žrdi, Chudý loptu prepustil do siete - 4:1. O štyri minúty to isté - Agbo opäť parádne našiel Greena, ktorý ešte krajšie zakončil - 5:1.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 5:1 (1:1)

Góly: 40. Kašia, 54. Barseghjan, 60. Šaponjič, 81. a 84. Green - 8. Yao

Žlté karty: 29. Morong, 44. Ljubičič (obaja Sereď)

Rozhodovali: Prešinský – Weiss, Košecký

Návšteva: 3018 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia (88. Abena), Božikov, Vernon – Mustafič (76. Agbo), Rabiu – Barseghjan, Weiss (88. Adler), Zmrhal (76. Green) – Šaponjič (76. Čavrič)

Sereď: Chudý – Šulek, Ljubičič (83. Popovič), Osmanovič, Jureškin – Iglesias, Mičin – Morong (69. Todoroski), A. Fábry (56. Radič), Yao – Haša (69. Košťál)