Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Slovnaft Cup 5 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2021 / 22 | 5 .kolo | 1. marec 2022 o 14:00 | Ružomberok | 961 divákov
0 : 2
( 0 : 2 )
MFK Ružomberok
62. a 87. Green

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„My sme sem samozrejme prišli s cieľom postúpiť, čomu sme prispôsobili aj taktiku. Dá sa povedať, že sme dnes hrali rozumne, pretože sme vedeli, že domáci budú napádať, tréner ich správne vedie k vysokému pressingu. Chceli sme využiť zóny za obranou, hrať aj na dlhé lopty za obranu, pretože postupným útokom sa tam nedostanete. Ružomberok dobre napáda, sú ochotní behať. Zápas sa lámal pri penalte, kde sme urobili pozičnú chybu. Nepremenená penalta nás vzpružila. Cez polčas som vymenil krídla, dal som ich nie cez nohu, ale chceli sme hrať do kontry, za chrbát obrany. Relatívne sa nám to podarilo. André Green hral výborne, dal dva góly, dobre naskočili Aleksandar Čavrič a Ivan Šaponjič. Mali sme veľa šancí, Samuel Mráz mohol dať už do prestávky dva góly, aj po nej mal vyloženú príležitosť. Taktiež mohol skórovať ešte Ivan Šaponjič, aj André Green tam ešte mal dobrý moment. Šancí sme mali veľa, realizácia bola slabšia, no vyhrali sme 2:0. Pre toto sme sem prišli. S postupom som spokojný, takisto s výkonom a prístupom, aj keď to nebol ľahký zápas."

Peter Struhár
(tréner Ružomberka)

„Videli sme svižný futbal, oba tímy mali v podstate rovnakú taktiku. Ako aj tréner povedal, na tom teréne sme chceli aj my hrať do kolma, rovnako ako Slovan hral veľmi dobre do kolma. Boli tam dva okamihy, čo sa týka našej hry. Do streleného gólu Slovana sme mali dve veľké šance, z penalty a v druhom polčase Rymarenkom. Neboli sme schopní to efektívne zakončiť. Následne prišla kolmá lopta za obranu, kde si dobre zbehol Green a inkasovali sme. Chceli sme ešte so zápasom niečom spraviť, hrali sme aktívne. Našou aktivitou sme súpera donútili k faulu, po ktorom prišlo vylúčenie. Stále sme mali šancu aspoň na vyrovnanie. Žiaľ, urobili sme chybu a z rýchlej prechodovej fázy dal súper na 0:2, a zápas v podstate zavrel. Musím chlapcom poďakovať za to, že išli do konca, chceli dať gól. Musíme sa poučiť, so Slovanom hráme ešte dvakrát, verím, že nabudúce budeme aj my šťastnejší.“