Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Príprava A 7 .kolo: FK Spartak Moskva - ŠK Slovan Bratislava
Príprava | 2021 / 22 | 7 .kolo | 28. január 2022 o 14:00 | Dubaj
2 : 2
( 2 : 0 )
FK Spartak Moskva
20. Denisov, 40. Bakajev
60. Weiss, 87. Čavrič

Belasí začali v rozostavení 4-4-2, keď so Samuelom Mrázom operoval na hrote André Green. Práve Green si pripísal prvý strelecký pokus zápasu, spoza šestnástky mieril nad bránu. Spartak sa v 20. min ujal vedenia, keď po akcii z pravej strany a prihrávke pred bránu zakončil Denisov zblízka do siete – 1:0. Odpovedať sa snažil Weiss, ktorý dobrou prihrávkou hľadal Greena, ten už tiesnený nezakončil. Namiesto vyrovnania prišiel do polčasu druhý ruský gól. Spartak podnikol rýchly brejk, Bakajev si posunul loptu na stred a aj keď Chovan loptu zasiahol, nezabránil v jej ceste do siete – 2:0.

Vladimír Weiss st. cez prestávku štyrikrát striedal. Zmenil sa aj systém, keď v strede poľa zostal nižšie Agbo, pred ním operovali Weiss s Mustafičom, na ľavé krídlo naskočil čerstvý Lovat, a na hrote zostal Green. Druhý polčas patril belasým. Najprv síce ešte pohrozili Moskovčania po brejku, no potom už prichádzali len naše šance. V 57. min bol blízku ku gólu Kašia, jeho hlavičku po centri Weissa vytlačil striedajúci brankár Svinov. Po hodine hry Pauschek rozbehol akciu na pravej strane, dlhou prihrávkou našiel Zmrhala, ktorý odstavil obrancu a prihral pod seba Weissovi. Ten už vedel, čo s loptou spraviť, a peknou strelou znížil – 2:1. Belasí sa ďalej tlačili dopredu, dve Zmrhalove strely gól nepriniesli. V 77. min získal Dražič loptu pred šestnástkou a pokúsil sa o lob, no prehodil brankára i bránu. Moskovčania, ktorí cez polčas frontálne striedali, sa pripomenuli ešte v 85. min, keď Nicholson strieľal po zemi spoza šestnástky, Chovan bol pripravený. Slovanisti sa v 87. min dočkali zaslúženej odmeny za aktivitu. Dražič s Čerepkaiom vybojovali loptu pri postrannej čiare, Čerepkai vysunul čerstvého Čavriča, ktorý z uhla prudkou strelou prekonal Svinova – 2:2.

Spartak Moskva – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:0) - hralo sa na sústredení v Dubaji (UAE)

Góly: 20. Denisov, 40. Bakajev – 60. Weiss, 87. Čavrič

Spartak: Selichov – Caufriez, Litvinov, Džikija – Moses, Denisov, Umjarov, Klassen – Bakajev, Sobolev, Ignatov, striedali Rasskazov, Svinov, Gaponov, Gigot, Gutsa, Ayrton, Prutsev, Zobnin, Chlusevič, Larrson, Nicholson, Markitesov

Slovan: Chovan – Hrnčár (46. Pauschek), Kašia (86. Čavrič), Božikov, Vernon – Barseghjan (46. Zmrhal), Kankava (46. Mustafič), Agbo (71. Rabiu), Weiss (69. Drazič) – Mráz (46. Lovat), Green (76. Čerepkai)