Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 14 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2021 / 22 | 14 .kolo | 7. november 2021 o 15:00 | 3015 divákov
1 : 0
( 1 : 0 )
12. Zmrhal
MFK Ružomberok

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému zápasu na Gibraltári sedem zmien v základnej zostave. S kapitánskou páskou hral Vladimír Weiss ml. V chladnom, no peknom jesennom počasí, mali prvú príležitosť belasí. Zmrhal v 6. min vyslal prudkú strelu spoza šestnástky, Krajčírik boxoval na roh. O šesť minút neskôr nám vyšla pekná kombinácia, ktorú rozbehol v strede Weiss, ktorý prihral napravo Hrnčárovi. Ten ideálne načasoval prihrávku späť do stredu na Zmrhala, ktorý otvoril skóre – 1:0. Okamžite mohlo byť vyrovnané, Kostadinov po prihrávke Regáliho zblízka prestrelil bránu. Vzápätí sme mali aj my ďalšiu vyloženú príležitosť, Green však neuspel zoči-voči Krajčírikovi. Hralo sa v dobrom tempe, Ružomberok sa pripomenul pokusom Bobčeka, Šulla bol pripravený. Rušnejšie chvíle opäť priniesol záver polčasu. Dve dobré možnosti mal Green – najprv sa pekne uvoľnil a jeho strelu tečoval obranca na roh, a vzápätí po kolmici od Weissa trafil v samostatnom úniku Krajčírika. V 40. min Vojtko sklepol loptu do stredu, Green hlavičkoval zblízka do brvna. O štyri minúty pripravil Mráz dobrú pozíciu pre Weissa, ten si zasekol obrancu, a trafil bočnú sieť. Prvé dejstvo uzavrel Madleňák, ktorý mieril po signáli zo štandardky vysoko nad.

Druhý polčas otvoril Kankava peknou strelou spoza šestnástky, Krajčírik loptu efektne vytlačil na roh. Ružomberok sa pripomenul v 52. min po skrumáži v pokutovom území, Šulla odolal pokusom Regáliho i Takáča. Šulla podržal tím v 54. min po tom, ako vyrazil prudkú strelu Kochana k žrdi. Hra sa aj v ďalšom úseku prelievala zo strany na stranu, belasí si naďalej držali svoj náskok. Zmrhal to v 75. min skúsil zo štandardnej situácie, lopta letela tesne nad. Belasí si už v závere náskok postrážili a získali cenné tri body.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 12. Zmrhal

Žlté karty: 55. Hrnčár - 50. Fabiš, 76. Madleňák, 90. Kochan

Rozhodovali: Prešinský – T. Somoláni, Weiss

Návšteva: 3015 divákov

Slovan: Šulla – Hrnčár, Kašia, Vernon, Vojtko (90. Abena) – Kankava, Lichý – Zmrhal (77. Čavrič), Weiss (77. Agbo), Green (90. Rabiu) – Mráz (44. Henty)

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (74. Mrva), Luka, Madleňák – Kochan – Kostadinov (62. Rymarenko), Luterán (87. Ďungel), Takáč (87. Múdry), Regáli – Bobček (62. Boďa)

• 13' 1:0 11 Zmrhal