Úvod Zápasy Sezóna 2021/22 Fortuna liga 3 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2021 / 22 | 3 .kolo | 22. september 2021 o 18:00 | 944 divákov
1 : 0
( 0 : 0 )
MFK Ružomberok
90. Regáli

Vladimír Weiss st. urobil oproti nedeľňajšiemu zápasu so Žilinou šesť zmien v základnej zostave, v strede obrany opäť operoval Vernon De Marco, a naľavo bol Matúš Vojtko. V chladnom počasí sa začalo obojstranne svižne. Prvý strelecký pokus vyslal Ružomberok, Gerec mieril nepresne. Belasí prvýkrát pohrozili v 11. min, keď Green unikol po ľavej strane a dal pod seba Hentymu, ktorý namieril k vzdialenejšej žrdi, Krajčírik však bol pripravený. Po štvrťhodine vysunul Agbo kolmicou Čavriča, ten si v šestnástke ešte zasekol obrancu a dával pred odkrytú bránu Hentymu, ktorého však v potenciálne gólovej koncovke zablokoval vracajúci sa Madleňák. Zakrátko sa Henty uvoľnil na hrote, avšak nedostal sa do koncovky. V ďalších fázach sa hra presunula skôr do stredu poľa, rušné chvíle prišli v závere prvého polčasu. Najprv sa pekne presadil na krídle Green, vystrelil však len do Krajčírika. Domáci kontrolovali krížnou loptou na Gereca, ktorý z voleja prestrelil. V 44. min centroval Madleňák z ľavého krídla do šestnástky, Rymarenko mieril do protipohybu Šullu, a na naše šťastie, len o pár centimetrov minul pravú šibenicu.

V druhom dejstve mal prvú príležitosť Ružomberok, Kašia pri návrate zrazil strelu Kostadinova na roh. Belasí v 63. min odpovedali svojou veľkou šancou – Vojtko centroval z rohu a Kašia hlavičkou na bližšej žrdi tesne minul bránu. V 68. min nás podržal Šulla, ktorý vyrazil krížnu strelu Rymarenka zblízka. O dve minúty Agbo chyboval a z jeho nepresnej prihrávky ťažil Gerec, ktorého koncovku zrazila naša obrana na roh. Zakrátko mieril Luterán z 20 metrov nad. Aj belasí sa snažili byť nebezpeční, Čavrič v 76. min prenikol po ľavej strane, zo šestnástky trafil bočnú sieť. Vladimír Weiss ml. následne prestriedal, na stopérsky post sa zasunul Agbo, na pravé krídlo sa presunul Dražič. V 83. min sme mali záver pred súperovou bránou, Zmrhal neprestrelil spleť tiel pred sebou. Veľkú šancu na rozhodnutie priniesla 87. min, keď Mráz vysunul Dražiča, ten však v súboji zoči-voči neprekonal Krajčírika. V závere zápasu sme žiaľ prišli aj o bod. Center po štandardke prepadol k Regálimu, a ten zblízka skóroval - 1:0.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 90. Regáli

Žlté karty: 40. Kochan, 90. Krajčírik, 90. Regáli – 42. Henty, 53. Kankava

Rozhodovali: Ziemba – Bednár, Štrbo

Návšteva: 944 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund, Kochan (66. Luterán) – Rymarenko, Kostadinov (89. Brenkus), Regáli – Gerec (80. Bobček)

Slovan: Šulla – Pauschek, Kašia, Vernon, Vojtko (78. Rabiu) – Hrnčár (78. Dražič), Agbo, Kankava (90. Lichý), Green (67. Zmrhal) – Čavrič, Henty (67. Mráz)

• 90' 1:0 9 Regáli