Úvod Zápasy Sezóna 2020/21 Európska liga Druhé kvalifikačné kolo: KuPS Kuopio - ŠK Slovan Bratislava
Európska liga | 2020 / 21 | Druhé kvalifikačné kolo | 17. september 2020 o 17:30 | Savon Sanomat Areena
2 : 1
( 0 : 0 )
KuPS Kuopio
120. Udoh
112. Medved

V Kuopiu pred zápasom prestalo pršať, no hralo sa pri veľmi silnom vetre, ktorý často menil smer. Už v prvej minúte sme mohli otvoriť skóre. Ratao vyslal z krídla prudkú loptu do šestnástky, na zadnej žrdi zakončoval Medved, no vo výbornej pozícii namieril tesne nad. Belasí v úvodnej dvadsaťminútovke držali súpera na dištanc, niekoľko náznakov sľubných akcií však nedotiahli do úspešného konca. Kuopio sa prvý raz osmelilo v 21. min, keď Saxman po chybe v našej rozohrávke mieril zvnútra šestnástky tesne vedľa. Fíni opäť pohrozili v 33. min, Niskanen mieril do bočnej siete a následne to Nissilä skúsil prudko po zemi, Greif bol dobre postavený a zasiahol. Belasým patril záver polčasu. Najprv v 41. min Ratao získal loptu po rohu a prešprintoval s ňou cez celé ihrisko. Už zoči-voči brankárovi volil kľučku do ľavej strany, no Virtanen mu loptu doslova uchmatol spod nôh. Aktivita pokračovala, po centri z rohu Daniel zasiahol loptu na bližšej žrdi, a tá mierila do brány, no Virtanen predviedol reflexívny zákrok.

Prvú šancu druhého polčasu mal Slovan, Ratao vystrelil z prvej tesne vedľa. Fíni naďalej hrozili zo štandardných situácií, skrumáž po rohu v 67. min Greif výborne na dvakrát vyriešil. V 74. min mali belasí po faule na Čavriča k dispozícii priamy kop z hranice šestnástky. Nono prudko namieril pod múr, Virtanen loptu vytiahol nad brvno. Belasí prežili v 81. min kritický moment, keď Savolainen po krížnej prihrávke vystrelil, Greif sa včas presunul a bravúrne zasiahol. V 88. min to opäť horelo pred našou bránou, Greif vytiahol ďalší výborný zákrok po voleji fínskeho hráča z hranice šestnástky. Keďže počas 90 minút gól nepadol, zápas dospel do predĺženia.

Jedinú väčšiu šancu prvej polovice predĺženia mal v 96. min Medved, keď sa presadil voči obrancovi a postupoval po pravej strane. Dokázal obstreliť brankára, na čiare však bol ešte obranca, ktorý zaskočil za Virtanena. Vytúžená radosť prišla až v druhej polovici predĺženia. V 112. min centroval Vernon z ľavej strany, Medved hlavičkoval a lopta aj napriek dotyku Virtanena skončila v sieti - 0:1! Už-už sa zdalo, že náskok udržíme. V poslednej minúte predĺženia však Udoh zblízka vyrovnal na 1:1. Rozhodnúť tak musel penaltový rozstrel, v ktorom boli úspešnejší domáci.

KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0), 4:3 na pok. kopy

Góly: 120. Udoh - 112. Medved

Žlté karty: 71. Nissilä, 73. Nuno Tomás, 85. Niskanen, 89. Penanen - 37. Medved, 52. Bajrič

Rozhodovali: Činkov – Džuganski, Rusev (všetci Bulharsko)

KuPS: Virtanen – Savolainen (115. Sale), Pirttijoki (87. Manga), Nuno Tomás, Pikk – Boateng – Saxman (115. Tarasovs), Niskanen, Nissilä, Pennanen – Rangel (87. Udoh)

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – Rabiu (69. Nono), de Kamps – Daniel (69. Čavrič), Holman (103. Dražič), Ratao - Medved (113. Ožbolt)

Penaltový rozstrel:

Pennanen otvoril rozstrel premenenou penaltou do stredu brány - 1:0

Vernon reagoval a aj keď brankár vystihol smer, rozvlnil sieť pri pravej žrdi - 1:1

Udoh namieril k ľavej žrdi, Greif si vybral opačnú stranu - 2:1

Ožbolt s prehľadom poslal loptu k žrdi, brankár zostal v strede - 2:2

Niskanenovu polovysokú strelu Greif bravúrne vyrazil a dal belasým výhodu - 2:2

De Kamps výhodu potvrdil a chladnokrvne loptu poslal k ľavej žrdi - 2:3

Tomás mieril k žrdi, Greif po lopte šiel, ale nedosiahol - 3:3

Rataovu strelu po zemi Virtanen chytil, začína sa odznova - 3:3

Piatu sériu otvoril Boateng, ktorý skóroval - 4:3

Nono musel dať, no brankár vyrazil - 4:3