Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 24 .kolo: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 24 .kolo | 20. jún 2020 o 18:00 | Štadión MŠK Žilina | 285 divákov
2 : 3
( 1 : 2 )
MŠK Žilina
45. Myslovič. 90. Kurminowski
5. Bajrič, 32. Ožbolt, 54. Moha

Ján Kozák ml. pristúpil k rotácii v zostave, premiérovo od začiatku dostal v súťažnom zápase príležitosť Alen Mustafič. Belasí mali výborný vstup do stretnutia a už po piatich minútach sa ujali vedenia. Holman vyslal zo štandardnej situácie z ostrého uhla prudký strieľaný center a Bajrič z bezprostrednej blízkosti umiestnil loptu do siete – 0:1. Po štvrťhodine sa slovanisti dostali do prečíslenia, no Ožbolt zakončil zblízka vedľa. Na opačnej strane Greif pokryl strelu Bernáta k ľavej žrdi. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny si Holman naviedol loptu na stred ihriska a vystrelil po zemi, lopta len o milimetre minula pravú žrď. V 32. min Lovat obetavo vybojoval loptu na útočnej polovici, Moha sa jej ujal, dostal sa do šestnástky a nezištnou prihrávkou našiel pred odkrytou bránou Ožbolta, ktorý nezaváhal – 0:2. Žilinčania odpovedali v závere prvého dejstva, keď najprv Greif pokryl pokus Bernáta, v záverečných sekundách polčasu však už Myslovič trafil presne do ľavého horného rohu – 1:2.

Domáci ožili, no belasí v 54. min opäť odskočili na dva góly. Mustafič prihral Mohovi, ten si zasekol obrancu a svojou typickou krížnou strelou rozvlnil sieť – 1:3. Na opačnej strane kontroval Kurminowski, keď vyslal prudkú strelu spoza šestnástky, Greif vyboxoval na roh. Belasí hrali v absolútnej pohode, v 70. min opäť Moha prešiel po ľavej strane, jeho zakončenie Petráš vytlačil na roh. Žilinčania v 85. min pohrozili z pravej strany, Greif v spolupráci s obrancami však situáciu dokázal vyriešiť. V 88. min sa Weiss pohral s obranou a ponúkol loptu do druhej vlny Danielovi, jeho strelu zrazil obranca na roh. V samom závere ešte Kurminowski znížil hlavou na 2:3.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:2)

Góly: 45. Myslovič. 90. Kurminowski - 5. Bajrič, 32. Ožbolt, 54. Moha

Žlté karty: 55. Paur, 86. Fazlagič – 55. Abena, 73. Weiss

Rozhodovali: Ziemba – D. Hrčka, Žákech

Návšteva: 285 divákov

Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Sluka – Gono – Iľko (80. Fazlagič), Myslovič (62. Bičachčjan), Bernát, Ďuriš – Paur (62. Kurminowski)

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Lovat (38. Vernon) – Mustafič, Rabiu – Daniel, Holman (66. Weiss), Moha - Ožbolt (81. Strelec)

• 5' 0 : 1 66 Kenan Bajrić
  • 32' 0 : 2 12 Alen Ožbolt
  • 45' 1 : 2 7 Patrik Myslovič
  • 54' 1 : 3 7 Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 90' 2 : 3 90 Dawid Kurminowski