Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Slovnaft Cup Štvrťfinále: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2019 / 20 | Štvrťfinále | 4. marec 2020 o 16:30 | Štadión MŠK Žilina | 380 divákov
2 : 3
( 2 : 2 )
AS Trenčín
24. Ligeon, 62. Kadák
27. a 66. Ratao

Zápasový report

Ján Kozák ml. urobil oproti víkendovému stretnutiu v Nitre sedem zmien v základnej zostave, v bráne dostal od začiatku priestor Michal Šulla. V chladnom počasí ako prví pohrozili Trenčania, Čatakovič mieril zblízka do bočnej siete a Šulla kryl krížnu strelu Ligeona. Belasí sa postupne dostali do hry a vypracovali si aj prvé náznaky príležitostí. Pauschek však v dobrej pozícii v šestnástke preváhal moment na strelu a následne opäť Pauschek hlavičkoval do Bergsena. Trenčínu v 24. min vyšla rýchla akcia, keď Čatakovič na zadnej žrdi vrátil loptu pred bránu a Ligeon skóroval prudkou strelou k žrdi – 1:0. Odpoveď prišla veľmi rýchlo, o tri minúty bolo vyrovnané. Ratao si prebral loptu na pravom kraji šestnástky a klasickou „obaľovačkou“ trafil milimetrovo presne k vzdialenejšej žrdi – 1:1. Po polhodine skúsil Van Kessel prehodiť Šullu, ten ešte dokázal zakročiť a nepustil loptu do siete. V 34. min prihral Holman na pravé krídlo Danielovi, ktorý vystrelil k bližšej žrdi, Bergsen loptu s námahou kryl. Slovanisti ustáli trenčianske akcie i rohové kopy v závere polčasu a sami mohli streliť gól do šatne. Tesne pred prestávkou predviedli rýchly protiútok, na konci akcie priťukol Daniel do výbornej pozície Holmanovi, ten však zo šestnástky z prvej vystrelil nad bránu.

Po prestávke sa belasí ujali iniciatívy. V 50. min vystrelil Nono z priameho kopu, Bergsen nemal nárok, no loptu v ceste do siete zastavilo brvno. Vzápätí sa Ratao uvoľnil v šestnástke, jeho pokus k bližšej žrdi Bergsen vyrazil. Následne Holman hľadal v šestnástke Ožbolta, zdalo sa, že obranca zastavil loptu rukou, no penalta sa nepískala. V 55. min pripravil Daniel pozíciu pre Ožbolta, ten vystrelil, obranca zrazil loptu na roh. Trenčín okamžite kontroval a van Kessel krížnou strelou tesne minul. AS udrel v 61. min, keď Kadák zblízka hlavičkoval do siete – 2:1. Belasí opäť rýchlo odpovedali, Vernon udržal loptu v hre a Ratao krásnou strelou vymietol ľavú šibenicu – 2:2. Naďalej sa hralo v dobrom tempe, v 78. min sa zapotil Šulla, keď vytlačil nepríjemný tečovaný center od Bukariho. Vzápätí Daniel odzbrojil Ligeona, pred bránou hľadal spoluhráčov, no žiaden z našich hráčov nestihol loptu doklepnúť do siete. Zápas po remíze 2:2 dospel do penaltového rozstrelu.

Penaltový rozstrel:

Joeri de Kamps skóroval prudkou strelou k ľavej žrdi - 0:1

Kadák namieril do stredu brány, Šulla šiel k žrdi - 1:1

Ožbolt s prehľadom trafil po zemi k pravej žrdi a poslal Šemrinca na opačnú stranu - 1:2

Depetris vystrelil k pravej žrdi, Šulla vystihol stranu, ale na prudkú strelu nedosiahol - 2:2

Ratao odštartoval tretiu sériu umiestnenou strelou po zemi k žrdi a skóroval - 2:3

El Mahdioui namieril k ľavej žrdi, Šulla šiel na opačnú stranu - 3:3

Lichý zvládol zodpovednosť a s prehľadom trafil pod brvno - 3:4

Van Kessel skóroval strelou k ľavej žrdi - 4:4

Hentyho strelu k žrdi vyrazil Šemrinec - 4:4

Koolwijk vystrelil do stredu brány, Šulla zostal na mieste a udržal Slovan v hre - 4:4

Vernon začal "rýchlu smrť" presnou strelou k žrdi, Šemrinec šiel na opačnú stranu - 4:5

Šulekovu strelu Šulla vystihol, avšak nezastavil ju v ceste do siete - 5:5

Daniel s prehľadom skóroval, namieril k žrdi a Šemrinec šiel do druhej strany - 5:6

Ligeonovu strelu k žrdi Šulla vyrazil - 5:6

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1), 5:6 na pok. kopy

Góly: 24. Ligeon, 62. Kadák – 27. a 66. Ratao

Žlté karty: 48. Križan, 71. Kapuadi, 81. van Kessel, 86. Šulek – 59. Nono

Rozhodovali: Očenáš – Bobko, Galo

Návšteva: 380 divákov

Trenčín: Bergsen (89. Šemrinec) – Šulek, Križan, Kapuadi, Ligeon – El Mahdioui, Koolwijk – Bukari, Roguljič (57. Kadák), van Kessel – Čatakovič (74. Depetris)

Slovan: Šulla – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – de Kamps, Nono (72. Lichý) – Daniel, Holman (86. Henty), Moha (46. Ožbolt) – Ratao