Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 15 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 15 .kolo | 10. november 2019 o 15:00 | 3020 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
FC ViOn Zlaté Moravce
71. Holman

V sychravom počasí a nepretržitom daždi mali belasí od úvodu častejšie loptu na kopačkách. ViOn však zhustil stred poľa a veľmi zodpovedne pokrýval priestory, odkiaľ mohli prísť naše príležitosti. Prvý náznak prišiel v 8. min, keď sa Nono z pravej strany oprel do odrazenej lopty a Pindroch jeho pokus vyrazil. Po štvrťhodine sa musela činiť aj naša defenzíva, Vernon na päťke odvrátil prudký Kovaľov center. Belasí opäť pohrozili po polhodine, Medveděv centroval a Šporar hlavičkoval zblízka do Pindrocha. Rušné okamihy priniesla 37. min – najprv lopta nepríjemne poskakovala v šestnástke belasých, z brejku ušiel po pravom krídle Daniel, ponúkol loptu do šestnástky Dražičovi, no ten vo výbornej pozícii zakončil nad.

Po prestávke pokračoval obraz hry z prvého dejstva. V 50. min mali belasí k dispozícii priamy kop z 20 metrov. Holman namieril ponad múr, no zároveň tesne prestrelil bránu. Následne sa do lopty oprel Ljubičič, jeho krížna strela z diaľky presvišťala vedľa pravej žrde. V 66. min sa pripomenul aj ViOn, Duga vystrelil spoza šestnástky a Greif očami kontroval loptu, ktorá letela vedľa brány. Belasí sa dočkali v 71. min a na radosť fanúšikov strelili úvodný gól stretnutia. Dávid Holman zo šestnástky krásnou "obaľovačkou" trafil k ľavej žrdi, Pindroch sa naťahoval márne - 0:1. V 77. min belasých opäť podržal Greif, ktorý sa parádne natiahol pri priamom kope Asanoviča a z čiary vyrazil loptu na roh. Záverečná desaťminútovka aj napriek snahe ViOn-u o vyrovnanie prebiehala pod taktovkou belasých, ktorí si skúsene strážili náskok. Až v 89. min domáci Švec vyslal krížnu strelu, mieril však nepresne. Belasí si už náskok postrážili a dosiahli dôležitý triumf.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 71. Holman

Žlté karty: 57. Čögley, 82. Oliveria, 90. Ďubek - 90. de Kamps

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Žákech

Návšteva: 3020 divákov

ViOn: Pindroch – Čögley, Pintér, Asanovič, Brašeň – Grozdanovski, Duga (76. Oliveria) – Richtárech (57. Švec), Ďubek, Kovaľ (75. Junior) - Jarovič

Slovan: Greif – Medveděv, Božikov, Vernon, Suchockij – Ljubičič, Nono (80. de Kamps) – Daniel (70. Ratao), Holman, Dražič (90. Guzmics) - Šporar

• 71' 0 : 1 27 David Holman
  • 57' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 7 Peter Čögley
  • 82' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 28 Jacy Maranhao Oliveira
  • 90' ŽLTÁ KARTA / YELLOW CARD 26 Tomáš Ďubek (C)