Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 11 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 11 .kolo | 6. október 2019 o 18:00 | Štadión MFK Ružomberok | 2086 divákov
1 : 1
( 1 : 0 )
MFK Ružomberok
39. Bobček
84. Šporar

Ján Kozák ml. urobil v základnej zostave šesť zmien oproti duelu v Brage. V chladnom počasí s nepríjemnými poryvmi studeného vetra mali belasí podľa očakávania častejšie loptu na kopačkách. Vypracovali si dve zaujímavé príležitosti, v 9. min Vernonov volej skrotil Macík na dvakrát a o dve minúty mieril Daniel po narážačke so Strelcom nad bránu. Postupne sa osmeľovali aj domáci. V 16. min vystrelil Regáli zvnútra šestnástky k bližšej žrdi, Greif vyrazil svojou ľavou nohou. Po polhodine hry Greif včasným vybehnutím zmaril samostatný únik Regáliho. Ružomberčania v 39. min z ničoho-nič udreli, keď Regáli v protiútoku priťukol Bobčekovi a ten namieril do odkrytej brány – 1:0. V samom závere prvého dejstva ešte Greif zasiahol pri strele Kostadinova.

Úvod druhého dejstva priniesol rušné chvíle. Najprv sa Qose prekľučkoval až do šestnástky a vyslal nebezpečnú loptu na bližšiu žrď, tam však odvrátil Daniel. Následne aj belasí ukázali, že chcú zvrátiť nepriaznivý výsledok. V rozmedzí troch minút mali tri šance – Dražičovu strelu zo strednej vzdialenosti Macík vytlačil, potom Strelec po spätnej prihrávke Daniela netrafil v ideálnej pozícii loptu a ešte aj Dražič po centri Daniela hlavičkoval zblízka vedľa. Po necelej hodine hry hlavičkoval Qose tesne vedľa. Ján Kozák ml. postupne prestriedal, do hry prišli Moha, Holman i Šporar. Belasí mali územnú prevahu, ale len ťažko si vytvárali šance do sformovanej defenzívy Ružomberka. Vytúžené vyrovnanie prišlo v 84. min z kopačky najlepšieho kanoniera súťaže. Erik Daniel sklepol loptu pre Andraža Šporara, ten vystrelil spoza šestnástky a lopta aj s prispením pravej žrde skončila v sieti - 1:1. Na opačnej strane podržal belasých Greif, ktorý vyrazil nepríjemnú strelu Kostadinova k žrdi. Belasí sa v samom závere ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, napokon si z Loiptova odviezli bod a udržali si postavenie lídra súťaže.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 39. Bobček - 84. Šporar

Žlté karty: 76. Zsigmund, 90. Kostadinov, 90. Regáli - 84. Holman

Rozhodovali: Glova – D. Hrčka, Bednár

Návšteva: 2086 divákov

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik – Kojnok, Zsigmund, Qose (83. Takáč), Mojžiš – Kostadinov – Regáli (90. Filinský), Bobček (77. Novotný)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Abena, Vernon – Ljubičič – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Nono (68. Holman), Dražič (65. Moha) – Strelec

• 39' 1 : 0 14 Tomáš Bobček
  • 84' 1 : 1 9 Andraž Šporar