Úvod Zápasy Sezóna 2019/20 Fortuna liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2019 / 20 | 8 .kolo | 15. september 2019 o 18:00 | Tehelné pole | 14 933 divákov
2 : 0
( 1 : 0 )
20. Šporar, 90. Dražič
FC Spartak Trnava

Ján Kozák ml.
(tréner Slovana)

„Bolo to derby, k nemu patrí aj vybičovaná atmosféra a emócie. Prvý polčas sme až na dve-tri straty mali pod kontrolou. Vypracovali sme si aj šance, z jednej sme sa ujali vedenia. Vylúčenie súperovho hráča malo byť pre nás výhodou, ale nebolo to celkom tak. Naďalej sme kontrolovali dianie na trávniku, ale v niektorých situáciách sme zbytočne držali loptu. Mali sme hrať jednoduchšie, vo väčšom pohybe. Očakával som, že si vytvoríme viac príležitostí. Trnava však mala dobre organizovanú defenzívu, nebolo to ľahké. Keď vediete iba 1:0, vždy sú obavy, že môže prísť nejaká štandardka či odrazená lopta, z ktorej môže súper vyrovnať. Našťastie sme v závere potvrdili víťazstvo.“

Ricardo Cheu
(tréner Trnavy)

„Stretli sa dva veľké kluby, obe mužstvá predviedli dobrý futbal, obaja chceli vyhrať. Možno niekto očakával, že prídeme na Slovan iba brániť, ale videli ste, že to nebolo tak. Do zápasu sme dobre vstúpili, mali sme dve veľké šance, strelu Lovata brankár výborne vyrazil na roh. Potom prišli naše individuálne chyby, Slovan sa po nich dostal do dvoch-troch príležitostí a pri kvalite jeho hráčov bolo zákonité, že jednu premenil. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zmeniť stav, ale hneď prišla červená karta. Nevzdali sme sa ani o desiatich, bojovali sme do poslednej minúty o lepší výsledok. Myslím si, že v oslabení sme hrali lepšie ako predtým. Myslím si, že napriek prehre sme zanechali dobrý dojem. Budeme bojovať ďalej, aby sme boli v prvej šestke.“