Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 27 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2018 / 19 | 27 .kolo | 21. apríl 2019 o 15:00 | Tehelné pole | 6845 divákov
3 : 2
( 1 : 0 )
20. a 62. Šporar (druhý z 11 m), 74. Dražič
MFK Ružomberok
48. Kružliak, 90. Jedinák

Belasí v peknom počasí vstúpili do stretnutia aktívne. V 8. min Ljubičič z ťažkej pozície ešte odcentroval na zadnú žrď Šporarovi, jeho hlavičku vytesnil Macík nad brvno. Hostia kontrovali tutovkou, Mustedanagič prihral na ľavý kraj šestnástky Gal Andrezlymu, ktorý osamotený nenamieril presne. Belasí sa v 20. min ujali vedenia, keď Rabiu vystihol prihrávku Masla. Rabiu okamžite prihral do stredu Šporarovi, ten si loptu hodil okolo obrancu a obstrelil Macíka – 1:0. O päť minút neskôr vybojoval Holman loptu pre Čavriča, ten vyslal peknú krížnu strelu a lopta len tesne minula pravú žrď. V pozore musel byť aj Greif, ktorý v 34. min pokryl nebezpečnú prízemnú strelu Mustedanagiča k ľavej žrdi. V 39. min to mohlo byť o dva góly, Šporar centrom našiel na zadnej žrdi Čavriča, ten z prvej trafil ideálne, gólovú radosť však zastavila ľavá žrď.

V úvode druhého polčasu mohol náš náskok zvýšiť Šporar, zblízka mieril po centri Apaua tesne vedľa. Ružomberok okamžite kontroval, Gal Andrezly nacentroval do pokutového územia a Kružliak hlavičkoval k ľavej žrdi – 1:1. Belasí sa následne opäť mohli ujať vedenia, Apau prenikol dopredu, Rabiu hlavičkoval a lopta len tesne minula ľavú šibenicu. Hralo sa hore-dole a v rýchlom tempe, pričom z tohto úseku zápasu vyťažili slovanisti druhý gól. Po hodine hry bol Ljubičič faulovaný v šestnástke Takáčom a belasí mali k dispozícii pokutový kop. Šporar z penalty vystrelil presne k pravej žrdi, Macík síce vystihol stranu, ale na loptu jednoducho nemohol dosiahnuť – 2:1. Aktivita neutíchla, naopak, zverenci Martina Ševelu sa tlačili za ďalším gólom. V 72. min vyslal Moha strieľaný center, Šporarovi na zadnej žrdi chýbal krok, aby loptu doklepol do brány. O dve minúty vyšiel nášmu mužstvu dokonalý brejk. Rabiu prihral do behu Mohovi, ten na pravú stranu Dražičovi, ktorý prehodil vybiehajúceho Macíka – 3:1. Zakrátko opäť Dražič prešiel po krídle a nabil pred bránu Mohovi, ktorého strelu z prvej zastavil čarovne Macík. Hostia ešte v závere skorigovali, keď Jedinák zblízka prekonal Greifa - 3:2.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:2 (1:0)

Góly: 20. a 62. Šporar (druhý z 11 m), 74. Dražič – 48. Kružliak, 90. Jedinák

Bez kariet

Rozhodovali: Chmura – Jenčura, Galo

Návšteva: 6845 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, Rabiu (82. Nono) – Čavrič (46. Moha), Holman (80. Strelec), Dražič – Šporar

Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Kružliak, Madleňák – Takáč (81. Kochan), Qose – Kmeť (69. Kostadinov), Mustedanagič, Gal Andrezly (86. Jedinák) – Gerec

• 20' 1 : 0 9 Andraž Šporar
  • 48' 1 : 1 2 Dominik Kružliak
  • 62' 2 : 1 9 Andraž Šporar
  • 74' 3 : 1 11 Dejan Dražić
  • 90' 3 : 2 25 Viktor Jedinák