Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 27 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2018 / 19 | 27 .kolo | 21. apríl 2019 o 15:00 | Tehelné pole | 6845 divákov

(tréner Slovana)

„Po zisku titulu dostali hráči tri dni voľna. Vo štvrtok sa vrátili do tréningového procesu s veľkou chuťou a už vtedy som vedel, že z ich výkonu v dnešnom zápase netreba mať obavy. Mali sme dobrý prvý polčas. Dobre sme sa hýbali, vytvorili sme si šance, súpera podržal brankár. Ale aj Ružomberok sa dostal do dvoch príležitostí, z ktorých nás mohol potrestať. Nezachytili sme úvod druhého polčasu, keď stopér po rohu vyrovnal. Nepodľahli sme panike, boli sme si vedomí našej kvality. Druhý polčas bol otvorenejší, šancí bolo viac na jednej i druhej strane. My sme z nich vyťažili viac, no aj súper má svoju silu. Ružomberok do tohto zápasu inkasoval na jar iba dva góly, my sme mu dali tri, čo je výborná vizitka. Na druhej strane, chceli sme vzadu udržať nulu, čo sa nám nepodarilo. Víťazstvo nás však teší. Som rád, že hráči, ktorí dostali šancu, sa o ňu solídne pobili. V tom budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch.

David Holoubek
(tréner Ružomberka)

„Gratulujem Slovanu k zaslúženému titulu. Prešiel ligou ako nôž maslom, hrá skvelý futbal, má skvelých hráčov. My sme sem prišli s cieľom potrápiť ho, možno aj nachytať, ak by mal po oslavách slabší deň. Do zápasu sme však vstúpili nervózne. Paradoxne sme mali šance, no tie sme nepremenili. V tom sa prejavila kvalita Slovana, ktorý svoje príležitosti využil. Som sklamaný z pasivity a ležérnosti v obrane v úvode druhého polčasu. Tým sme umožnili situáciu, z ktorej pramenil penaltový zákrok. V závere sme ešte žili, skúšali sme si vytvoriť tlak, ale už sme nemali šance na vyrovnanie. Súper vyhral zaslúžene, bol lepší. Naši chalani predviedli maximum, za to im chcem poďakovať. Škoda, že neodchádzame s bodom. Na druhej strane, dali sme po dlhšom čase dva góly v jednom zápase, čo nás teší. Neskladáme zbrane, musíme ísť za víťazstvom v ďalšom zápase.“