Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 24 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2018 / 19 | 24 .kolo | 31. marec 2019 o 15:00 | Tehelné pole | 14030 divákov

tréner Slovana

„Ďakujem kolegovi za gratuláciu. Prvý polčas bol skôr o taktickej hre z oboch strán. Mali sme lepší štart, vypracovali sme si náznaky príležitostí, čo bol aj náš zámer, chceli sme vybehnúť na súpera a streliť čo najrýchlejšie gól. Futbal sa rozbehol až v druhom polčase. Hrali sme v početnej presile, no dôležité bolo zostať trpezliví na lopte, vedeli sme, že šance prídu. V prípade lepšej efektivity sme mohli pridať aj viac gólov. Súpera sme mali zmapovaného, viem, že tréner DAC často v priebehu zápasu mení herný systém, takže hráči dostali odo mňa viac informácií než v predošlých zápasoch. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, zároveň je pre nás veľmi dôležité. Fantastickí fanúšikovia nás hnali dopredu, boli naším dvanástym hráčom a ďakujeme im za podporu. Urobili sme ďalší dôležitý krok a sme veľmi šťastní, v našich radoch prevláda spokojnosť.“

Peter Hyballa
tréner DAC

„Gratulujem Slovanu a Martinovi Ševelovi k trom bodom. Som hrdý na môj tím za to, ako hral viac než 60 minút v početnom oslabení proti najlepšiemu tímu na Slovensku. Bojovali sme a nechali sme na ihrisku všetko, a donútili sme Slovan vydať maximum síl, aby dnes uspel. Snažili sme sa eliminovať silu krídiel súpera, veľmi nám to však nevychádzalo. Potom prišlo vylúčenie Herca, po ktorom sme naše rozostavenie zmenili na 4-3-2, snažili sme sa hrať aj na dlhé lopty. Dnes sa hral výborný futbal, som hrdý, že sme pred plným štadiónom bojovali a urobili všetko pre úspech. Z pohľadu bojovnosti to dnes bolo z našej strany fantastické, Slovan mal však veľa šancí a tri body si zaslúžil.“