Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Európska liga Prvé predkolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Milsami Orhei
Európska liga | 2018 / 19 | Prvé predkolo | 19. júl 2018 o 18:30 | Štadión Pasienky | 3175 divákov
5 : 0
( 3 : 0 )
15. a 25. Šporar, 33. a 77. Moha, 52. Cmiljanič
FC Milsami Orhei

Martin Ševela
(tréner Slovana)

„Sme spokojní a šťastní, že ideme ďalej. Podarilo sa nám streliť päť gólov. Boli tam šance, z ktorých sme mohli skóre aj zvýšiť, ale budeme pokorní a skromní. Neinkasovali sme, čo je výborné. Bol to jeden z cieľov, ktoré sme si stanovili pred zápasom. Odveta mala podobný priebeh ako zápas v Orhei, už v prvom polčase sme dali tri góly. Aj v dnešnom dueli sme mali úseky, keď sme sa dopustili zbytočných strát lopty. Súperovi sme ponúkli pološance a museli sme vydať viac energie na defenzívu. Chceme hrať atraktívny a dominantný futbal s loptou na kopačkách. Preto budeme s hráčmi analyzovať tento zápas, aby sme eliminovali to, čo dnes nebolo dobré. Bude treba dobre zregenerovať, lebo cez víkend sa začína naša liga, do ktorej chceme tiež vstúpiť úspešne. Hráči cez prestávku nedostali žiadne pokyny, aby sa šetrili. Kto ma pozná, vie, že som maximalista. Pre mňa je dôležitá každá jedna sekunda na ihrisku. Chcem vidieť hráčov šprintovať, aj keď sú unavení. Prestriedali sme, priestor dostali aj ďalší chalani, ktorým sme chceli dopriať prax z ostrých zápasov. Napokon sme pridali ešte dva góly. 5:0 je vynikajúci výsledok. Treba si vážiť každé víťazstvo, moldavský súper sa nie náhodou dostal do Európy.

Veaceslav Rusnac
(tréner Milsami)

„Je náročné hodnotiť tento zápas. Utrpeli sme vysokú prehru. Nedokázali sme sa vyrovnať s tempom a rýchlosťou súpera. V našej lige takéto zápasy nehráme. Želám Slovanu veľa šťastia v ďalších zápasoch Európskej ligy i v slovenskej lige.“