Úvod Zápasy Sezóna 2018/19 Fortuna liga 16 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok
Fortuna liga | 2018 / 19 | 16 .kolo | 24. november 2018 o 14:00 | Štadión Pasienky | 1091 divákov

(tréner Ružomberka)

„Bol to kvalitný zápas. Vzhľadom na vývoj sme trochu sklamaní, mohli sme získať viac ako bod. Na druhej strane rešpektujem kvalitu súpera, ktorý má výborných hráčov aj trénera. Z tohto pohľadu je remíza so Slovanom dobrá. Ďakujem mojim hráčom, odpracovali dnešný zápas na maximum. V druhom polčase hrali domáci veľmi dobre, kombinovali a dostali nás pod tlak. Predpokladal som, že jednu-dve šance si vytvoria. To sa stalo a dostali sme vyrovnávajúci gól. Som rád, že sa nám podarilo ďalšie situácie ubrániť.“

Martin Ševela
(tréner Slovana)

„V úvode sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Chýbala nám ponuková činnosť, hrali sme zložito a nepresadzovali sme sa v krídelných priestoroch, čo nám vychádzalo v predchádzajúcich zápasoch. Od 30. minúty sme už prebrali opraty stretnutia, paradoxne sme po našom rohu z kontry inkasovali. V celom druhom polčase sme boli aktívni. Podarilo sa nám vyrovnať, mali sme tam ďalšie závary, z ktorých sme mohli dať víťazný gól. Na druhej strane, súper má rýchlostné typy a hrozilo, že potrestá našu otvorenosť. Vzhľadom na priebeh remíza zápasu svedčí. Naši hráči sa presvedčili, že keď doprajeme kvalitnému súperovi priestor, je aj on silný na lopte a dokáže hrať na solídnej úrovni. Nezostáva nám nič iné len zabojovať o víťazstvo o týždeň. Andraž Šporar nám dnes určite chýbal. Je to najlepší strelec ligy, keď má v šestnástke čo len sekundu, vie dať gól. Nahradili sme ho Čavričom, ktorý mal v niektorých situáciách proti vysokým stredným obrancom Ružomberka navrch, ale vo vzduchu ho ubránili. Verím, že Andraž sa po zranení z reprezentácie dá dokopy a o týždeň s ním budeme môcť počítať.“